McDonald's otworzył pierwszą na świecie ekologiczną restaurację
Fot. unsplash.com/@highlightid
Autor Kamila Krótka - 14 Lipca 2020

Pierwszy eko McDonald’s na świecie. Czerpie energię ze słońca

McDonald’s otworzył swoją pierwszą ekologiczną restaurację. Korzysta z paneli słonecznych, kinetycznych rowerów i jest tam dużo roślinności. Czy tak będą wyglądały restauracje przyszłości?

Nawet McDonald’s stawia na ekologiczne rozwiązania. Dlatego otworzył swoją pierwszą na świecie restaurację, która jest energetycznie samowystarczalna. I nie zamierza poprzestać na tylko jednym lokalu.

Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internetNie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internetCzytaj dalej

McDonald’s ekologicznie

Pierwsza zero-emisyjna restauracja McDonald’s na świecie powstała na terenie Disneylandu na Florydzie. Budynek jest zasilany panelami fotowoltaicznymi, które mogą wytworzyć około 600 kWh energii elektrycznej. Zainwestowano również w 140 m2 ogniw szklanych zdolnych do wytworzenia dodatkowo ok. 70 kWh energii.

To jeszcze nie koniec ekologicznych rozwiązań, bo dodatkowo postawiono rowery kinetyczne, z których mogą korzystać klienci restauracji. Dzięki tym pomysłom lokal jest samowystarczalny pod względem energetycznym.

Certyfikat dla marki

Ściany restauracji pokrywa bujna roślinność, która pochłania dwutlenek węgla i zatrzymuje wodę. Rośliny zajmują powierzchnię 158 m2.

– W tych niespotykanych czasach zwiększyło się znaczenie innowacji, które wspierają długoterminowe bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój – powiedziała Marion Gross, dyrektor ds. Łańcucha dostaw McDonald’s w Ameryce Północnej. – (…) Ta restauracja stanowi ważny krok w drodze McDonald’s do zmniejszenia śladu węglowego i znalezienia znaczących rozwiązań w walce przeciwko zmianom klimatu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

McDonald’s dąży do uzyskania certyfikatu International Living Future Institute. Dokument ma potwierdzić zeroemisyjność restauracji. To jednak nie wszystko, bo sieć planuje rozwój kolejnych inicjatyw na rzecz emisji dwutlenku węgla. Do 2030 roku chce zredukować go o 36 proc. w stosunku do roku 2015.

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Oddali suczkę do schroniska zaraz po tym, jak urodziła szczeniaki. Psia mama nie może przestać płakać
     2. Plastikowe butelki i puszki mają być zwrotne. Nowy pomysł Ministerstwa Klimatu
     3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
     4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
     5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
     6. Piękna partnerka gwiazdy Legii Warszawa wzbudziła zachwyt wśród kibiców. Wygląda obłędnie, prawdziwa petarda (FOTO)

źródło: swiatoze.pl

Następny artykuł