Pszczelarz stworzył muzykę elektroniczną z dźwięków pszczół
Fot. Unsplash.com / Boris Smokrovic
Autor Bartosz Wróblewski - 5 Lipca 2020

Pszczelarz stworzył muzykę elektroniczną z dźwięków nagranych w ulach

Dzięki tej oryginalnej twórczości Bioni Samp zdobył sławę, a jednocześnie zwrócił uwagę świata na los całej populacji zapylaczy.

Ludzie często kwestionują autorytet gwiazd show-biznesu, dla których nie ma nic ważniejszego niż szczyty list przebojów. Ale ten pszczelarz tworzy muzykę, by zwiększyć świadomość ludzi na temat malejących populacji pszczół miodnych. A jakby tego było mało – orkiestrę tworzą jego własne pszczoły, które nagrywa w ulach. Sława mu się należała, bo chociaż nie używa słów, to za pośrednictwem swojej twórczości ma wiele do powiedzenia.

Dzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćDzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

W związku z tym, że to pszczoły i przyroda mają odgrywać pierwszoplanową rolę w jego działalności artystycznej, muzyk nie zdradza swoich prawdziwych personaliów i ukrywa się pod pseudonimem. Ukrywa także twarz, występując podczas koncertów na całym świecie w stroju pszczelarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?
2. NFZ zabiera pieniądze szpitalom, które walczyły z koronawirusem. Czy ma do tego prawo?

Muzyka, którą tworzy, to zmiksowane dźwięki zarejestrowane w ulach. Bioni ma nadzieję, że jego aktywność artystyczna skłoni młodych ludzi do refleksji nad ich wpływem na zmniejszające się populacje pszczół. Biorąc pod uwagę jego popularność w mediach społecznościowych na YouTube, Spotify i Bandcamp, można zakładać, że są spore szanse, by jego misja zakończyła się powodzeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego psy próbują lizać nas po twarzy? Nie każdy opiekun pozwala swojemu zwierzakowi
  2. Fenomenalne nagranie. Przelot komety uchwycony przez Międzynarodową Stację Kosmiczną
  3. Zrozumiał, że go adoptują i wychodzi ze schroniska. Wzruszająca reakcja uroczego psiaka
  4. 2-letnia Zuzia walczy z rakiem. Żeby jej pomóc, policjantka zebrała 1,5 tony nakrętek
  5. Chłopiec pomaga niewidomemu jelonkowi. Bez niego zginąłby z głodu
  6. Podeszła do niewidomego bezdomnego, napisała jedno zdanie na kartce, którą trzymał. Ludzie zaczęli masowo dawać mu pieniądze

Źródło: Good News Network

Następny artykuł