Nowy Rok mieszkańcy Wuhan celebrowali w niezwykle szampańskim nastroju
fot. EPA - dailymail.co.uk
Autor Olga Szmańda - 1 Stycznia 2021

Mieszkańcy Wuhan przywitali Nowy Rok w wielkim stylu. Po pandemii nie ma tam śladu [ZDJĘCIA]

Nowy Rok w Wuhan zupełnie nie przypominał miejsca, w którym pod koniec 2019 roku potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia COVID-19. Mieszkańcy przywitali 2021 rok w pozytywnych i imprezowych nastrojach. Zdjęcia, które wykonano w sylwestrową noc, obiegły już wszystkie media. Centrum Wuhan mimo nałożonych restrykcji obfitowało w tłumy ludzi. Mieszkańcy bawili się doskonale i przywitali Nowy Rok z pozytywnymi nastrojami.

Nowy Rok w Wuhan z pewnością przejdzie do historii. Mieszkańcy okrytego złą sławą miasta przywitali 2021 rok na ulicach swojego miasta. Tym razem mimo panujących obostrzeń, wyszli tłumnie ze swoich domów, by celebrować sylwestrową noc. Zdjęcia z przepięknej fety na cześć 2021 roku obiegły wszystkie światowe media.

Jak przekazał brytyjski serwis “The Sun”, w centrum Wuhan odbyła się huczna impreza z udziałem tysiąca ludzi. Nowy Rok witali w ten sposób mieszkańcy. Fotografie, które przedstawiają zadowolonych ludzi, wywołało zdziwienie wśród światowych mediów. Związane jest to ściśle z przeszłością Wuhan, w którym to doszło do odkrycia pierwszego przypadku osoby zakażonej SARS-CoV-2.

Obecnie Wuhan wprowadziło kolejne restrykcje sanitarne. Mimo to obywatele wyszli na ulice, by hucznie celebrować nadejście 2021 roku. Mieszkańcy fetowali wspólnie do późnych godzin i celebrowali Nowy Rok w szampańskim nastroju.

Poza brytyjskim portalem “The Sun” imprezie sylwestrowej w Wuhan przyjrzała się także agencja “Reuters”. To właśnie oni prowadzili relację na żywo z obchodów Nowego Roku w centrum miasta. Na materiale umieszczonym w mediach widać, że nie wszyscy “imprezowicze” zachowywali środki ostrożności w postaci nałożonych maseczek.

Niebywałe sceny w Niebywałe sceny w "The Voice Senior". 67-letni uczestnik programu na oczach widzów poprosił ukochaną o rękęCzytaj dalej

Zagraniczne media poinformowały także, że w sylwestra w Wuhan otwarte były wszystkie kluby nocne. To z pewnością ciekawy zabieg, zwłaszcza w perspektywie panujących w naszym kraju obostrzeń. Przypominamy, że w Polsce w okresie od sylwestra do Nowego Roku, zostały wprowadzone liczne obostrzenia i zakazy.

Wuhan w sylwestra

Nowy Rok w Wuhan wyglądał zupełnie inaczej niż w Polsce

Małe grupy biesiadników, niektórzy w błyszczących kapeluszach, filmowali na swoich telefonach iluminacje na placu w centrum Wuhan. Setki ludzi w szampańskim nastroju bawiło się i celebrowało nadejście 2021 roku.

To, co z pewnością wzbudzi zazdrość w wielu krajach, w których nadal obowiązują surowe środki obostrzeń sanitarnych, pokazuje imprezowiczów tłoczących się na zabawie muzycznej na żywo w centrum Wuhan.

Wielu zdecydowało się wyjść bez masek do klubów, w których biesiadnicy tańczyli zaledwie kilka centymetrów od siebie. Z pewnością takie zachowanie miało umilić mieszkańcom Wuhan walkę z COVID-19, którą rozpoczęli w grudniu 2019 roku.

W chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku wybuchła epidemia koronawirusa. Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenił się na cały świat. Wiele państw zmieniło swoje funkcjonowanie. Wuhan, które liczy 10 mln mieszkańców, jako pierwsze wprowadziło także lockdown. Jednak od ponad pół roku to miasto funkcjonuje normalnie. Nic więc dziwnego, że i na koniec roku mieszkańcy postanowili wyjść na ulice i nie przejmować się pandemią.

Wuhan w sylwestraWuhan w sylwestraWuhan w sylwestra

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: wiadomosci.wp.pl / onet.pl / dailymail.co.uk

Następny artykuł