Dzieci bawią się ze sobą po raz pierwszy. Niesamowite nagranie bliźniąt jednojajowych
fot. YouTube - Rumble Viral
Autor Olga Szmańda - 1 Stycznia 2021

3-miesięczne bliźniaczki "rozmawiają" ze sobą w przeuroczy sposób. Wideo rozczuli nawet największego twardziela

Dzieci zostały nagrane podczas swojej codziennej zabawy. Wesołe i rozczulające nagranie umieszczono na kanale na YouTube. Na wideo, które skradło nasze serca, widać parę bliźniąt, które oddają się swojej codziennej zabawie. Maluchy wyglądają na zadowolone, szczęśliwe i zdecydowanie cieszą się ze wspólnie spędzonego czasu. Koniecznie obejrzyjcie wideo, które wprawi was w dobry nastrój z początkiem nowego roku.

Dzieci, które wychowują się od samych narodzin wspólnie, bardzo często nawiązują ze sobą nieopisywalną i wręcz mistyczną więź, która zostaje z nimi na całe życie. Bliźniacze rodzeństwo jest niczym magiczne stworzenie, które w znany tylko dla siebie sposób jest w stanie się komunikować.

Okazuje się, że bliźnięta będąc jeszcze w łonie matki, tworzą wyjątkowe połączenie między sobą, ponieważ jako pierwsi komunikują się ze sobą. Niejednokrotnie mówi się, że łącząca dzieci więc sięga tak głęboko, jak podświadomość, a zestaw identycznych bliźniaczek ma o wiele silniejsze połączenie, w przeciwieństwie do męskich osobników. Bez względu jednak na płeć dziecka faktem jest, że oglądanie komunikujących się ze sobą dzieci jest nie lada przyjemnością.

Dzieci bawią się wspólnie po raz pierwszy

Postanowiliśmy pokazać nagranie dwójki małych bliźniąt, które w niezwykły sposób bawią się ze sobą. Para niemowlaków w uroczy, słodki i ewidentnie emocjonujący sposób bawi się ze sobą.

Te trzymiesięczne dziewczynki wydają się nie zauważać otoczenia i cieszą się jedynie swoją obecnością. Na nagraniu zauważyć można, że dziewczynki po raz pierwszy wchodzą ze sobą w interakcje.

W Tatrach pojawił się W Tatrach pojawił się "pociąg na niebie". Turyści uchwycili na zdjęciach niesamowite zjawiskoCzytaj dalej

Obie dziewczynki wyglądają na zadowolone ze wspólnej zabawy. Prawdopodobnie nadal nie widzą siebie dokładnie, ale mają zdolność intuicyjnego rozpoznawania bliskich sobie osób. Te dwie bliźniaczki nie wymówiły jeszcze pierwszego słowa, a są w stanie porozumieć się bez zarzutu. To kolejny dowód na niebywałe zdolności, jakie posiadają identyczne dzieci.

Bliźnięta jednojajowe, jako symbol współistnienia

Jednojajowe bliźnięta mają identyczny zapis DNA, nie oznacza to jednak, że ich genetyka działa dokładnie tak samo. Na aktywność genów wpływają inne czynniki tzw. epigenetyczne - związki chemiczne, które np. wczepiają się do nici DNA i blokują jej fragmenty.

Część z nich można dziedziczyć, inne z kolei zależą od wpływu środowiskowego. Różnice między bliźniakami przybywają zwłaszcza z biegiem lat, to właśnie wtedy zauważyć można u nich największe zmiany, mimo identycznego wyglądu.

Co ciekawe, bliźnięta pojawiają się w licznych zapisach mitologicznych. We wszystkich kulturach na świecie wspomina się o ich niebywałej zdolności do jednoczesnego egzystowania. Bliźnięta w mitologii często przedstawiane są jako dwie połówki tej samej całości, dzieląc więź głębszą niż zwykłe rodzeństwo. W innych podaniach pokazywane są z kolei jako zaciekli rywale.

Bliźnięta mogą reprezentować jakiś „inny” aspekt Jaźni, sobowtóra lub wspólnego egzystowania. Bliźniak może być bratnią duszą, taką jak „cywilizowany” Gilgamesz i „dziki” Enkidu. Czasami jeden bliźniak jest tym „złym”, podczas gdy druga strona reprezentuje „dobro”.

ZOBACZ TO NIESAMOWITE NAGRANIE:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: focusnauka.pl / YouTube - Rumble Viral

Następny artykuł