Patrol policji uratował 61-latka
Fot. pasja1000 / pixabay
Autor Kamila Krótka - 2 Stycznia 2021

Zasnął z papierosem w ustach. Niepełnosprawnego 61-latka uratowano w ostatnim momencie

Noc sylwestrowa okazała się bardzo dynamiczna dla jednego z patroli w województwie wielkopolskim. Policja musiała interweniować, gdy nagle zobaczyli dym wydobywający się z okna jednego z budynków. Gdyby nie oni, historia mogłaby zakończyć się tragicznie.

Patrol w noc sylwestrową uratował niepełnosprawnego mężczyznę, który prawdopodobnie zasnął z zapalonym papierosem. Policja w porę zareagowała na niebezpieczną sytuację.

Patrol policji stanął na wysokości zadania

Do zdarzenia doszło w Gostyniu (województwo wielkopolskie) podczas patrolu policji w noc sylwestrową. Jak poinformował polsatnews.pl oficer prasowy KPP w Gostyniu podkom. Sebastian Myszkiewicz, policjanci przechodzący ul. Nad Kanią zobaczyli dym, który wydobywał się z okna budynku.

- Postanowili zareagować, zajrzeli przez otwarte okno do mieszkania. Zauważyli płonące łóżko i leżącego po części na tym łóżku, a częściowo na podłodze, mężczyznę i stojącą w drzwiach do tego mieszkania kobietę - mówił dla polsatnews.pl Sebastian Myszkiewicz.

Funkcjonariusze weszli do mieszkania i ewakuowali domowników. Okazało się, że w płonącym łóżku znajduje się niepełnosprawny 61-latek. Najprawdopodobniej mężczyzna zasnął z zapalonym papierosem.

Wojtek stracił wszystko i zamieszkał na ulicy. Jedno zdarzenie wywróciło jego życie do góry nogamiWojtek stracił wszystko i zamieszkał na ulicy. Jedno zdarzenie wywróciło jego życie do góry nogamiCzytaj dalej

- Okazało się, że mężczyzną, który leżał na tym łóżku jest niepełnosprawny 61-latek. Został poparzony. Trafił do gostyńskiego szpitala. Stwierdzono u niego poparzenia trzeciego stopnia brzucha i boku ciała - opowiadał.

Policja powiadomiła służby ratunkowe, strażakom szybko udało się ugasić pożar. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, ale dzięki interwencji policji nie doszło do tragedii.

Pożary w Polsce

Według statystyk podanych przez firmę ABUS, zajmującą się produkcją systemów zabezpieczenia, rocznie w Polsce dochodzi do ponad 27 tysięcy pożarów budynków mieszkalnych.

Każdego roku w wyniku tych pożarów ginie 500 osób, a 4000 Polaków jest rannych. Co więcej, 70 procent ofiar pożarów zostaje zaskoczonych przez pożar w nocy.

Bądźmy zatem ostrożni i unikajmy sytuacji, w których może dojść do niebezpieczeństwa.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł