Odważny pies Otto uratował chłopca
fot. Facebook - Associazione Cani Salvataggio
Autor Olga Szmańda - 11 Sierpnia 2020

Pies uratował 13-latka z Polski przed utonięciem. Bohaterski labrador Otto

Pies uratował nastolatka na wakacjach. Ta niesamowita akcja ratunkowa przejdzie do historii - labrador stanął na wysokości zadania i pomógł ocalić życie 13-latka. Gdyby nie szybka reakcja zespołu ratowników i ich czworonogów, zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie.

Wakacje, zwłaszcza w dobie koronawirusa, są dla większości ludzi marzeniem. Niestety bardzo często wyjeżdżając na urlop wczasowicze zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Radość z zasłużonego wypoczynku sprawia, że łatwo jest zapomnieć o zdrowym rozsądku. Na szczęście w tym przypadku trzeźwy umysł został zastąpiony przez dzielnego czworonoga.

Znalazła niebieskiego kota i nazwała go Avatar. Wkrótce zmienił się nie do poznania. Jak to możliwe?Znalazła niebieskiego kota i nazwała go Avatar. Wkrótce zmienił się nie do poznania. Jak to możliwe?Czytaj dalej

Pies Otto

W miniony piątek 7 sierpnia na jednej z sycylijskich plaż doszło do wypadku. Około godziny 16:00 matka chłopca imieniem Maciek zauważyła, że syna nie ma nad brzegiem morza. Rodzina znajdująca się w pobliżu Palermo przyjechała tam na urlop. Zaniepokojona kobieta po chwili poprosiła o pomoc ratowników, by ci zlokalizowali 13-latka.

Poza ratownikami, do akcji ratunkowej włączyły się trzy specjalne zespoły z wyszkolonymi psami. Wśród pupili wskakujących do wody znalazł się labrador Otto. Czarny psiak od szczeniaka był szkolony do poszukiwania i ratowania tonących ludzi. Nic dziwnego, że pies zaraz po powąchaniu koszulki Maćka ruszył wzdłuż plaży i szukał zaginionego nastolatka. W pewnym momencie Otto dostrzegł ruch w wodzie, widoczny pomiędzy rowerami wodnymi zacumowanymi w wodzie. Wtedy zaczął głośno szczekać i zwracać na siebie uwagę ratowników. Wskazał w ten sposób, gdzie znajduje się tonący chłopiec.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. W jaki sposób mówić i pisać o Margot? Pytamy językoznawcę i seksuologa

Przewodnik razem z psem wskoczyli do wody, by jak najszybciej uratować Maćka. Chłopiec ugrzęzł między dwoma zacumowanymi rowerami wodnymi, gdy Otto go zlokalizował, Maciek opadał już z sił. Gdyby nie szybka akcja ratunkowa labradora, chłopiec mógłby utonąć. Nic dziwnego, że czarny zwierzak został okrzyknięty bohaterem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poranki, które zna każdy właściciel psa. Michał Szpak pokazał, jak wita go ukochany czworonóg
  2. Tornado ognia. Niszczycielski słup płomieni trawi wszystko na swojej drodze
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Zbigniew Boniek podzielił się swoją radością na Twitterze. Internauci gratulują nowego członka rodziny (FOTO)

źródło: wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł