Pippi Pończoszanka znacznie się zmieniła, aktorka ma obecnie 58 lat
fot. YouTube - chiapit
Autor Olga Szmańda - 18 Września 2020

Odtwórczyni roli Pippi Pończoszanki ma już 61 lat. Jak zmieniła się Inger Nilsson?

Pippi Pończoszanka była jedną z najpopularniejszych dziecięcych postaci lat 60. i 70. Grana przez Inger Nilsson zuchwała i pomysłowa dziewczynka niejednokrotnie była inspiracją dla ówczesnych dzieci. Kochana przez miliony postać rudowłosej i uśmiechniętej nastolatki podbiła serca każdego widza. Odtwórczyni głównej roli Inger Nillson swoją rolą zapisała się na kartach historii kina międzynarodowego. Dziś kobieta wygląda zgoła inaczej i ma już 61 lat.

Pippi Pończoszanka była fikcyjna postacią literacką stworzoną przez znakomitą pisarkę Astrid Anna Emilia Lindgren. Uwielbiana przez miliony dzieci na całym świecie stworzona przez autorkę postać małej rudej dziewczynki doczekała się filmowej adaptacji książki. Filmy z udziałem aktorki Inger Nilsson emitowane były od 1969 roku do 1973, kiedy to główna bohaterka ostatni raz zagrała w produkcji ze swoim udziałem.

Pamiętacie Mareczka z Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmujeCzytaj dalej

Postać Pippi zapisała się na kartach historii kina i literatury ze względu na swoje bezprecendensowe usposobienie. 9-letnia dziewczynka miała specyficzny wygląd. Posiadała dwa wysoko postawione rude warkocze, liczne piegi i nieschodzący z twarzy uśmiech. Jej wygląd rozpoznawalny i odtwarzany jest do tej pory. Stylizacja filmowa dziewczynki z specyficznymi pończochami i połataną sukienką jest archetypem rezolutnego i ciekawego świata dziecka. Największą zaletą fikcyjnej postaci była jej historia. Pippi symbolizowała przeżycia niejednego dziecka ówczesnych i obecnych czasów. Mała bohaterka samotnie zamieszkiwała Willę Śmiesznotkę, a jej towarzyszami byli jedynie małpka Pan Nilsson i koń.

Pippi Pończoszanka podbiła serca milionów dzieci

Pippi Pończoszanka odgrywana była przez Inger Nilsson. Aktorka urodzona w Szwecji w 1959 roku, przyszła na świat w Kisa. Znana w Polsce jak Fizia Pończoszanka, podbiła serca dzieci na całym świecie. Uwielbiana przez międzynarodową publiczność ostatni raz w adaptacji powieści Astrid Lindgren zagrała w 1973 roku.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko
3. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia

Co ciekawe, młoda aktorka nie miała zamiaru wiązać swojej przyszłości z aktorstwem. Zaraz po skończeniu szkoły chciała zająć się czymś zupełnie innym. Kiedy zakończyła swoją edukację, udała się na kurs na sekretarkę. Mimo to związek z aktorstwem, który zawarła w młodości popchnął ją jeszcze do kilku ról. W 1987 roku Inger Nilsson pokusiła się o występy w prowincjonalnym teatrze. Wtedy wcielała się w przeróżne role na odmiennych szwedzkich scenach. Po ponad trzydziestoletniej przerwie w 1991 roku pojawiła się na ekranie w filmie “Kajsa Kavat”. Co ciekawe, był to jej ostatni duży film. Do teraz aktorka pojawia się od czasu do czasu na małym lub dużym ekranie. Do jej ostatniego pełnometrażowego filmu można zaliczyć wzruszający romans “Zamek Gripsholm” w reżyserii Xaviera Kollera. Premiera filmu z dorosłą Pippi Pończoszanką odbyła się w 200 roku.

Inger Nilssen

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmaltretowany kociak pełzał po ulicy. Zabrali go ze sobą, niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda
  2. Bardzo głodny owczarek niemiecki prosi właściciela o jedzenie. Nie można przestać się śmiać
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Francuzi zamarli gdy zobaczyli co robi polski Spider-Man, interweniowała policja

Źródło: teleshow.wp.pl

Następny artykuł