Polacy są autorami największego muralu w Rzymie
Fot. Anne Marie Malecka / Twitter
Autor Kamila Krótka - 7 Września 2020

Polacy stworzyli największy mural w Rzymie. Niezwykłe dzieło powstało na ścianie 8-piętrowego bloku i ma wysokość 32 metrów

Polacy stworzyli największy mural w stolicy Włoch. Dzieło znajduje się na ścianie jednego z ośmiopiętrowych bloków mieszkalnych. Ma 32 metry wysokości i przedstawia mężczyznę pijącego kawę.

Autorami muralu są dwaj Polacy - Przemek Blejzyk i Mateusz Gapski. Artyści największego muralu w Rzymie to absolwenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, występujący pod pseudonimami Bezt i Sainer. Właśnie udało im się zaskoczyć mieszkańców Włoch, tworząc niezwykłe, przykuwające uwagę przechodniów, dzieło.

Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rowerPani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rowerCzytaj dalej

Polacy twórcami sztuki w Rzymie

Artyści z Polski stworzyli największy mural włoskiej stolicy. Wizerunek mężczyzny pijącego kawę zdobi ścianę ośmiopiętrowego bloku mieszkalnego w Rzymie. Obraz ma 32 metry wysokości i powstał w ciągu tygodnia w dzielnicy Tor Pignattara. Jak podkreślił dziennik Il Fatto Quotidiano, to surrealistyczne arcydzieło przybywają oglądać wielbiciele sztuki ulicznej z całego Rzymu.

To dość prowokacyjny, a na pewno wyróżniający się graficznie rysunek. Wąsaty mężczyzna popija kawę w pojemniku na śmieci. Bezt i Sainer podkreślili, że pomysł na mural pojawił się, gdy po przybyciu artystów do stolicy, wszyscy oferowali im właśnie ten napój.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Malarze wywołali wcześniej zachwyt, malując na ścianach budynków w USA i kilku krajach Europy. Teraz ożywili szare, peryferyjne ulice, zajęte przez komunalne osiedla stolicy Włoch. Kuratorka projektu Marta Gargiulo wskazała, że jest to szczególny bodziec dla dzielnicy, która do tej pory zasłynęła głównie w kronice kryminalnej, ale i jest znana z wielu problemów społecznych.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum
    2. Uwaga: Już dziś od godziny 8.00 wchodzi w życie wielka zmiana. Wielu Polaków będzie załamanych
    3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
    4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
    5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę

źródło: wprost.pl

Następny artykuł