Polskie “strefy anty-LGBT” spowodowały, że Holandia zrywa współpracę z Puławami
Fot. nieuwegein.nl
Autor Kamila Krótka - 17 Lipca 2020

Radna zakryła tęczową flagą nazwę Puławy. Holendrzy zerwali współpracę z polską "strefą anty-LGBT"

Polskie “strefy anty-LGBT” spowodowały, że Holendrzy zrywają współpracę z Puławami. Nie są w stanie zaakceptować dyskryminacji osób o innej orientacji seksualnej niż heteroseksualna. To kolejny wyraz dezaprobaty środowiska międzynarodowego na kontrowersyjne deklaracje polskich przeciwników środowiska LGBT.

Polskie strefy “anty-LGBT” to coś, czego Holendrzy nie potrafili zaakceptować. Znajdują się one na terenie już 100 polskich gmin, miast i powiatów. Dla wielu obcokrajowców to trudne do zrozumienia przejawy homofobii w Europie w XXI wieku.

Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyłoMuzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyłoCzytaj dalej

Polska strefa “anty-LGBT”

Jak powiedziała radna Marieke Schouten: “Nasza rada wydała bardzo jasne oświadczenie, że jest to niedopuszczalne. Jesteśmy miastem tęczy”. Na stronie miasta umieszczono zdjęcie, na którym Schouten stoi przy tablicy informacyjnej z napisem “Witamy w Nieuwegein” i zakrywa herb oraz nazwę Puław flagą w kolorach tęczy.

- Ustanowienie stref wolnych od LGBT to poważna sprawa, a nasza rada wydała bardzo jasne oświadczenie, że jest to niedopuszczalne - powiedziała radna, cytowana przez "The Guardian". - Jesteśmy miastem tęczy. Jesteśmy częścią Europy i wierzymy, że w przestrzeni publicznej jest miejsce dla wszystkich, niezależnie od orientacji.

Próba dialogu

Władze holenderskiego miasta próbowały wcześniej nawiązać dialog z władzami Puław, jednak bezskutecznie. Z Nieuwegein wysłano list, w którym poinformowano o sprzeciwie wobec strefy “wolnej od LGBT”, jednak nie otrzymano na niego odpowiedzi. Jak zaznaczyła Schouten: “To właśnie relacja przyjaźni między miastami daje miejsce na dialog na te tematy. Szkoda, że Puławy nie chcą rozmowy”.

Strefy “anty-LGBT” znajdują się już na terenie 1/3 Polski, a holenderskie miasto nie jest pierwszym, które wypowiedziało mu współpracę. Polskiej ustawie sprzeciwiło się m.in. niemieckie miasto Schwerte (miało umowę partnerską z Nowym Sączem), francuska gmina Saint-Jean-de-Braye (zawiesiła partnerstwo z Tuchowem w Małopolsce) czy Region Centralny-Dolina Loary (współpracował z województwem małopolskim).

Dzisiaj grzeje: 1. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi

- Obawiamy się, że te samorządowe rezolucje, podobnie jak w Rosji, są wstępem do próby uchwalenia ich krajowego odpowiednika. Rosyjska ustawa o zakazie "propagandy homoseksualizmu" była poprzedzona przyjmowanymi przez siedem lat, od 2006 do 2013 roku, regionalnymi zakazami w obwodach riazańskim, archangielskim, kostromskim, magadańskim, nowosybirskim, krasnodarskim, samarskim, republice Baszkortostanu oraz w Petersburgu - powiedział w rozmowie z NOIZZ.pl Kuba Gawron, autor atlasu nienawiści, na którym zaznaczono regiony w Polsce ze strefami "anty-LGBT".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oddali suczkę do schroniska zaraz po tym, jak urodziła szczeniaki. Psia mama nie może przestać płakać
  2. Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie
  3. Unieważnili uchwałę "anty-LGBT". Miażdżący wyrok sądu. Po raz pierwszy w Polsce
  4. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala
  5. Zgubiła pierścionek zaręczynowy w ogrodzie. Znalazła go po 13 latach na marchewce
  6. Mężczyzna zmienił płeć i gra z kobietami. Niebawem może zadebiutować w reprezentacji (FOTO)


źródło: gazeta.pl

Następny artykuł