Praca trwająca 6 godzin pozytywnie wpływa na jakość życia i wydajność w pracy
Fot. unsplash.com/@youxventures
Autor Kamila Krótka - 22 Czerwca 2020

Polska firma zdecydowała się na 6-godzinny dzień pracy. Efekty są lepsze, niż się spodziewali

Praca w biurze nie wszędzie musi oznaczać osiem godzin siedzenia za biurkiem. Pewna firma zdecydowała się skrócić czas wykonywania obowiązków, co okazało się doskonałym pomysłem.

Praca za biurkiem może być naprawdę męcząca, a po kilku godzinach w pozycji siedzącej nasze zaangażowanie znacząco spada. Na szczęście niektórzy pracodawcy już to zauważają, wprowadzając dodatkowe dwie godziny czasu wolnego dziennie. I to działa.

Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaPrzygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaCzytaj dalej

Praca może być krótsza, a jednocześnie bardziej wydajna

Taką decyzję podjął polski oddział firmy marketingowej Tradedoubler. Przedsiębiorstwo skróciło czas pracy do sześciu godzin, czego rezultat był widoczny gołym okiem. Trwający osiem miesięcy eksperyment pokazał, że pracownicy, którzy krócej są na stanowisku, są także znacznie bardziej efektywni. Tym samym wzrosły ich wynagrodzenia – nawet o 18 procent.

Wyniki mówią same za siebie. Wskaźnik zaangażowania pracowników wzrósł z 4.1 do 4.4, a poziom zachorowań obniżył się z 10 do 5 dni miesięcznie. W czasie trwania eksperymentu nikt też nie odszedł z pracy ani nie miał obniżonej pensji.

Udany eksperyment

Przed wprowadzeniem zmian nie brakowało osób odnoszących się do niej sceptycznie. Krytycy byli przekonani, że 6-godzinny czas pracy znacznie obniży wyniki firmy, a tym samym zaszkodzi wzrostowi gospodarczemu. Dzięki determinacji pracowników było zupełnie odwrotnie.

Aby skrócony dzień pracy faktycznie przynosił rezultaty, z pewnością potrzebny jest zdyscyplinowany zespół. W firmie przeprowadzającej eksperyment, z pewnością takiego nie zabrakło. Pracownicy nauczyli się sprawniej wykonywać swoją pracę, pisząc bardziej konkretne maile, skracając spotkania i nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

W efekcie pracownicy Tradedoubler mogą więcej czasu poświęcić rodzinie, pasji czy rozrywce. Być może w przyszłości to rozwiązanie zainspiruje do zmian również innych pracodawców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: innpoland.pl

Następny artykuł