Ptaki pod ochroną ponownie zawitały do Polski
Fot. pixabay.com/pl/users/skeeze-272447
Autor Kamila Krótka - 24 Czerwca 2020

Nie było ich od lat, ale znów się pojawiły. Chronione ptaki ponownie zaobserwowane w polskim lesie

Ptaki pod ochroną po pięciu latach nieobecności znów pojawiły się na terenie Polski. Ornitolodzy odkryli ich siedlisko w jednym z lasów na Pomorzu Zachodnim. Powróciły dzięki projektowi, który wspiera ochronę środowiska i klimatu.

Ptaki pod ochroną po latach nieobecności znów są obecne na terenie Polski. Ornitolodzy odkryli ich siedlisko w jednym z lasów niedaleko Szczecina. Takie są efekty projektu, który ma na celu ochronę środowiska i klimatu.

Plemię z Amazonii wygrało proces z firmą naftową i uratowało prawie 200 tysięcy hektarów lasu deszczowegoPlemię z Amazonii wygrało proces z firmą naftową i uratowało prawie 200 tysięcy hektarów lasu deszczowegoCzytaj dalej

Ptaki wróciły do gniazda

Musiało minąć pięć lat, aby rybołowy ponownie pojawiły się w naszym kraju. Osiedliły się w miejscu, które w 2018 roku zostało przygotowane specjalnie w celu wspierania gatunków pod ochroną. To platforma powstała w ramach projektu „Life”, wspólnej inicjatywy Komitetu Orłów i Lasów Państwowych.

Przyrodnicy zadbali o to, aby rybołowy miały dokąd wracać, montując aż 282 gniazda na całym terenie Lasów Państwowych. Takie platformy zostały wcześniej postawione w Wałczu, Krzyżu czy Strzałowie. Ptaki mogą je znaleźć na słupach wysokiego napięcia lub innych miejscach wyznaczonych przez ornitologów.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Rogatki chronią ptaki

Specjalne platformy to nie jedyna inicjatywa mająca na celu wsparcie rybołowów. Kolejnym projektem jest „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych terenach SPA Natura2000. Organizatorzy akcji montują specjalne rogatki przy drogach do zbiorników wodnych. Uniemożliwią one wjazd samochodów na teren zajęty przez rybołowy, dzięki czemu ptaki mogą w spokoju przebywać w swoim naturalnym otoczeniu. Do tej pory zamontowano 66 takich szlabanów w 30 nadleśnictwach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: swiatoze.pl

Następny artykuł