Ratownicy są pod wrażeniem zachowania plażowiczów.
Fot. wikimedia / Antekbojar
Autor Kamila Krótka - 27 Lipca 2020

Ratownik z Helu chwali plażowiczów. Chętnie tworzą "łańcuch życia" i pomagają w akcjach ratunkowych

Ratownicy są pod wrażeniem zachowania plażowiczów. Turyści szybko reagują na niebezpieczeństwo nad morzem, a ich pomoc w większości przypadków jest bezcenna. Duża mobilizacja wypoczywających jest dla ratowników wręcz zaskakująca.

Ratownik poprosił o pomoc w utworzeniu “łańcucha życia”, po czym od razu zgłosiło się do niego kilkudziesięciu plażowiczów. Teraz opowiada o odwadze i mobilizacji turystów, którzy chętnie wspierają akcje ratownicze nad polskim morzem.

Połączyli dom spokojnej starości ze schroniskiem. Łzy same płyną po policzkachPołączyli dom spokojnej starości ze schroniskiem. Łzy same płyną po policzkachCzytaj dalej

Ratownicy chwalą polskich turystów

Na Helu podczas kąpieli nagle zniknął 42-letni mężczyzna. Pierwsi na miejscu pojawili się ratownicy WOPR. Ich stanowisko znajduje się około kilometra od miejsca zaginięcia turysty.

- Około godziny 15 dostaliśmy meldunek, że mężczyzna się topi. Dobiegliśmy, rozpoczęliśmy poszukiwania. Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie "sznura". Poprosiliśmy w związku z tym o pomoc plażowiczów, bo było nas tylko trzech. Plażowicze dość tłumnie ruszyli na pomoc - opowiada Bartłomiej Ziółkowski, ratownik, który był na miejscu zdarzenia. - Chodzi o to, że tonący może leżeć na dnie. Im więcej ludzi, tym łatwiej jest go "wydeptać". Łapiemy się za ręce, idziemy wzdłuż linii brzegowej i szukamy tej osoby, żeby jak najszybciej wydobyć ją z dna - dodaje, wyjaśniając pojęcie “sznura”.

“Sznur” mogą stworzyć tylko osoby dorosłe, które potrafią pływać. Takich znalazło się wtedy na plaży wyjątkowo dużo, a ratownicy byli zadziwieni ich mobilizacją. Do pomocy zgłosiło się ok. 40-50 osób. Niestety mimo to nie udało się uratować mężczyźnie życia. Do dziś nie udało się też odnaleźć jego ciała, mimo że policjanci i służba SAR wciąż patrolują wybrzeże.

Dzisiaj grzeje:
1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

- Na cyplu są wiry, są prądy wsteczne, w związku z tym wprowadzony został całkowity zakaz kąpieli. Zapraszamy na nasze kąpielisko kilometr od tego miejsca. Tam jest bezpiecznie – mówi ratownik, dodając, że “nad wodą zabija głupota, beztroska i brawura, a osoby spożywające alkohol w ogóle nie powinny wchodzić do wody”.

Ratownicy pochwalili

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Tragedia samotnej matki z programu Nasz nowy dom. Spłonął jej dach nad głową, w pożarze zginął ukochany przyjaciel rodziny
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. Smocza Dziura jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Pilne informacje w sprawie reprezentacji Polski. Ich rywale odmówili spotkania, nie chcą przylatywać do naszego kraju

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł