Rowery od lat są wspólną pasją małżeństwa.
Fot. dobrewiadomosci.net.pl
Autor Kamila Krótka - 26 Sierpnia 2020

Są razem 70 lat. Połączyła ich miłość do rowerów, która trwa do dziś

Rowery były istotnym elementem tego związku od samego początku. Od 70 lat para wspólnie przemierza na nich kilometry i nie zamierza przestać. Dzięki temu ich historia jest znacznie bardziej romantyczna niż zwykle bywają historie małżeńskie.

W życiu państwa Cox rowery odgrywają szczególną rolę. Małżeństwo, mimo sędziwego już wieku, zawdzięcza im doskonałą kondycję. A to za sprawą regularnych przejażdżek swoim tandemem, które praktykują niemal całe wspólne życie.

Rozwiódł się z żoną, bo przestała mu się podobać. Zobaczył ją niedługo potem i pożałował swojej decyzjiRozwiódł się z żoną, bo przestała mu się podobać. Zobaczył ją niedługo potem i pożałował swojej decyzjiCzytaj dalej

Rowery w związku państwa Cox

Betty Cox i jej mąż Graham to małżeństwo z naprawdę długim stażem. Odkąd poznali się 70 lat temu, wciąż jeżdżą razem swoim tandemem. Pani Cox ma 91 lat, a jej mąż - 86.

- Zawsze uwielbialiśmy jazdę na rowerze. Ja jeżdżę na rowerze od 69 lat, a mój mąż od 76 lat. Zaczęliśmy jeździć tandemem wkrótce po tym, jak się poznaliśmy i od tego czasu kochamy to robić - mówi pani Cox.

Na początku tego roku małżeństwo kupiło nowy tandem i podczas jednego sezonu udało im się przejechać ponad tysiąc mil. Jeszcze bardziej zadziwia fakt, że para nie planowała pokonywania konkretnej odległości - po prostu tak wyszło.

- Rzuciliśmy okiem na nasze urządzenie rejestrujące odległość i stwierdziliśmy, że osiągnęliśmy 1000 mil. Byliśmy bardzo zaskoczeni. Nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym, ile kilometrów pokonujemy. I, jak przypuszczam, niewiele osób zdołało osiągnąć taką liczbę w naszym wieku – stwierdza Graham Cox.

Sekret zdrowego życia

Państwo Cox jeżdżą tandemem około cztery razy w tygodniu i wierzą, że dzięki temu osiągają dobrą formę i zdrowie. Sądząc po tym, w jak fantastycznej są kondycji mimo swojego wieku - mają rację.

Dzisiaj grzeje:
1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

- Regularne ćwiczenia, tak jak to robimy w tandemie, są kluczem do długiego i szczęśliwego życia. Wystarczy na nas spojrzeć. Patrząc na nasz wiek to jest dowodem, że w dłuższej perspektywie ruch naprawdę przynosi olbrzymie korzyści – powiedział Cox.

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
     2. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci
     3. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
     4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
     5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
     6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
     7. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

źródło: express.co.uk

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł