Rząd zapowiedział 100 proc. podwyżki wynagrodzenia dla sektora medycznego
fot. East News - ARKADIUSZ ZIOLEK
Autor Olga Szmańda - 1 Listopada 2020

Podwyżka wynagrodzenia o 100 procent. Premier ogłosił, kto może liczyć na dodatkowe wsparcie od rządu

Rząd poinformował o 100-procentowym wzroście wynagrodzenia dla sektora medycznego, który walczy na pierwszej linii frontu z COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił ważne informacje dla personelu medycznego w niedzielę 1 listopada 2020 roku. "Rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny. Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż oni" - poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Rząd z ramienia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w niedzielę 1 listopada 2020 roku wydał nowe polecenia dla prezesa NFZ. Tym samym każdy z personelu medycznego, który zajmuje się walką z koronawirusem oraz ratownicy medyczni czy diagnostycy laboratoryjni mają otrzymać wynagrodzenie większe o 100 proc.

104-latka chciała odwiedzić rodzinę, ale podroż autem byłaby zbyt mecząca. Nie zgadniecie, na jaki pomysł wpadła seniorka104-latka chciała odwiedzić rodzinę, ale podroż autem byłaby zbyt mecząca. Nie zgadniecie, na jaki pomysł wpadła seniorkaCzytaj dalej

Nowe wynagrodzenie dla sektora medycznego, który na pierwszej linii frontu podejmuje leczenie ludzi i walkę z COVID-19 ma od teraz otrzymywać większe wynagrodzenie. Formą jaką przybiorą pieniądze będzie świadczenie dodatkowe. Obowiązywać ona będzie medyków i służby medyczne od momentu podpisania tj. niedzieli 1 listopada 2020 roku.

Rząd wypłaci dodatkowe pieniądze dla sektora medycznego

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do decyzji ministra zdrowia na swoim profilu na Facebooku. Szef rządu poinformował tym samym o słuszności decyzji Adama Niedzielskiego.

"W tych trudnych dla nas wszystkich dniach rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny, również finansowo. Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż Oni" - napisał premier.

Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomniećAgnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomniećCzytaj dalej

"[...] po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego" - podaje PAP wypowiedź ministra zdrowia Niedzielskiego.

- Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z COVID-19.[...] Wydane przeze mnie polecenie jest docenieniem wagi personelu medycznego mierzącego się z zakażeniami koronawirusa - informuje minister.

Niedzielnie podpisanie przez szefa MZ polecenia związane jest z jedną z ustaw, które przyjęto w celu walczenia z epidemią COVID-19. Tym samym zmienia również poprzednie polecenia ministra zdrowia, które ustalone były na początku września.

Iwona z Iwona z "Sanatorium miłości" podzieliła się intymnym wyznaniem. Uczestniczka programu chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać fanówCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:
1. Wielki bank zdecydował się poprzeć strajkujące kobiety. Piękne zachowanie władz i pracowników instytucji
2. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
3. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

- Nowelizacja polecenia ma na celu zmianę zakresu podmiotów zobowiązanych do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz podwyższenie wysokości świadczenia dodatkowego - wytłumaczono w uzasadnieniu polecenia.

Portal internetowy Świat Radosci"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejnyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: onet.pl

Następny artykuł