Zaginione Ogrody Heliganu
Fot. www.instagram.com/mysacredspine
Autor Olga Szmańda - 20 Sierpnia 2020

Świat jak z baśni. Niesamowita rzeźba w malowniczych ogrodach Heliganu

Rzeźby w zaginionych Ogrodach Heliganu przypominają ludzi, dzięki czemu robią ogromne wrażenie na turystach z całego świata. Tajemnicze miejsce przypomina bajkową krainę, a każdy kto je odkrywa, nie może powstrzymać zachwytu. Można tam poczuć się jak w innym świecie.

Rzeźby w Zaginionych Ogrodach Heliganu spowite są wielką tajemnicą. Turyści odwiedzający to miejsce, poza obcowaniem z malowniczą naturą, będą mogli spotkać pewną postać ukrytą w ziemi. W "leśnym śnie" pogrążona jest Mud Mail. Drzewna kobieta od lat pilnuje fauny i flory w ogrodach, a jej wygląd zmienia się w zależności od pory roku. Turyści uważają, że jest ona jak typowa kobieta. W zależności od nastroju wygląda zupełnie inaczej. Fryzura i strój podlegają częstej metamorfozie razem z przemijającymi porami roku. Rzeźba przyciąga ludzi z całego świata, zachwyca i skłania do podziwu dla matki natury. Magiczna Kornwalia jest ulubionym miejscem wśród angielskich zielonych krain.

Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaWytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaCzytaj dalej

Rzeźba, która stoi na straży ogrodu

Zaginione Ogrody Heliganu, które są domem dla Mud Maid, to fragmenty posiadłości rodu Tremayne. Historia tego miejsca sięga tysięcy lat. Przed wybuchem pierwszej Wojny Światowej dbało o nie ponad 20 ogrodników. Po konfliktach zbrojnych w Europie posiadłość straciła swój piękny wygląd i przez problemy finansowe właścicieli natura otaczająca dom zaczęła obumierać.

Dopiero w 1990 roku jeden z potomków rodu odkrył tajemnice Zaginionego Ogrodu i postanowił dokonać szeregu działań by miejsce, znów było tak samo piękne i rozpoznawalne. Potomek zatrudnił architekta Tima Smita, który poza renowacją alejek i instalacji, zajął się także dodaniem wielu nowych elementów miejsca. To właśnie ten człowiek zainstalował tam rzeźbę śpiącej Mud Maid.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda

Teraz miejsce otwarte jest dla turystów z całego świata. Poza śpiącą boginią, która pilnuje leśnych ostępów, możemy znaleźć tam przepiękną egzotyczną roślinność, wielkie rododendrony czy śródziemnomorskie kwiaty. To z pewnością jedyne takie miejsce na Wyspach Brytyjskich pod względem różnorodności fauny. Przepiękne wiktoriańskie ogrody są jednym z cudów, jakie człowiek może tam obejrzeć.

Zaginione Ogrody Heliganu

Zaginione Ogrody HeliganuZaginione Ogrody Heliganu

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
   2. Setki tysięcy klientów Biedronki padną z wrażenia. Niesamowicie zaskakujące rozwiązanie sprawi, że zakupy zmienią się nie do poznania
   3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
   4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
   5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
   6. Anna Lewandowska niespodziewanie pojawi się w TVN. Będzie rozpalać zmysły mężczyzn w stroju wartym tyle, co samochód (FOTO)

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł