Selfie pomoże w wykryciu poważnej choroby
Fot. pxfuel.com
Autor Kamila Krótka - 28 Sierpnia 2020

Selfie jednak może być użyteczne. Zdjęcie twarzy już niedługo pozwoli wykryć poważną chorobę

Selfie już niedługo może być sposobem na wykrywanie chorób. Naukowcy przekonują, że analiza zdjęcia pozwoli zebrać dane dotyczące statusu społeczno-ekonomicznego, stylu życia i historii medycznej. Szykuje się rewolucja w medycynie.

Selfie będzie nie tylko łatwym, ale i tanim sposobem na poprawną diagnozę. Pielęgniarki wykonały próbne zdjęcia i przeprowadziły dane z pacjentami, które później zostały przeanalizowane przez radiologów. Do jakich wniosków doszli lekarze?

Poprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zdziwiła nie tylko kobietęPoprosiła o szklankę gorącej wody. Reakcja sprzedawcy zdziwiła nie tylko kobietęCzytaj dalej

Selfie wykryje choroby

Naukowcy na łamach “European Heart Journal” przekonują, że wysyłanie zdjęcia twarzy lekarzowi może stać się łatwą i tanią metodą na wykrywanie chorób serca. Naukowcy z Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie, kierowani przez prof. Zhe Zhenga, przeanalizowali zdjęcia twarzy prawie 6 tys. pacjentów przebywających w ośmiu szpitalach w Chinach w okresie od lipca 2017 do marca 2019.

Pielęgniarki wykonały pacjentom cztery zdjęcia twarzy - jedno z przodu, dwa profilowe oraz jedno czubka głowy. Później przeprowadziły wywiady z pacjentami, dzięki którym udało im się zebrać dane dotyczące statusu społeczno-ekonomicznego, stylu życia i historii medycznej.

Wyniki testów

Analiza wyników badań pokazała, że informacje zawarte na twarzy pacjentów mogą pozwolić na szybkie wykrycie choroby wieńcowej. Okazało się, że w zależności od liczby zwężonych naczyń krwionośnych i ich lokalizacji, różni się stopień rozwoju choroby wieńcowej.

Naukowcy sprawdzili później nową metodę na kolejnych 1013 pacjentach z dziewięciu szpitali w Chinach. Udowodnili, że algorytm radzi sobie lepiej w porównaniu z istniejącymi sposobami do oceny ryzyka rozwoju chorób serca.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kaczyński powiedział, że PiS nigdy nie odda władzy? Słowa krążą w sieci

Choroba wieńcowa może zostać wykryta za pomocą selfie dzięki pokazującym się na twarzy i jej okolicy objawom. Są nimi m.in.: przerzedzenie się włosów lub siwizna, zmarszczki, fałdy na płatku ucha, kępki żółte na powiekach czy łuk rogówki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płakać się chce. 6-letnie dziecko rzucało szczeniakiem jak piłką, nagranie dla osób o mocnych nerwach
  2. Mężczyzna otworzył drzwi i zamarł. Dziesiątki tysięcy szerszeni w starej szopie [wideo]
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Media z samego rana podały druzgocącą informację. Nie żyje prawdziwa legenda świata sportu, kibice zalali się łzami

źródło: zdrowie.radiozet.pl

Następny artykuł