Bohater sportu motywuje dwulatka
Fot. The Voice Of People / YouTube
Autor Kamila Krótka - 26 Grudnia 2020

Medalista paraolimpijski dopinguje dwulatka z protezą nogi. Wzruszające nagranie podbija sieć i motywuje internautów

Ten bohater zmienił oblicze tych świąt. Paraolimpijczyk Blake Leeper w niezwykły sposób pomógł dwulatkowi, dla którego sport wydawał się niemożliwy. Wideo, na którym gwiazda motywuje chłopca, podbija internet.

Blake Leeper to już nie tylko gwiazda sportu, ale bohater, który skradł serca internautom. Zobaczcie niezwykłe nagranie, na którym zachęca dwulatka z protezą nogi do stawiania swoich pierwszych kroków.

Bohater udowadnia, że sport zawsze jest możliwy

Blake Leeper, ośmiokrotny międzynarodowy medalista paraolimpijski, odwiedził Centrum Protetyki i Badań im. Scotta Samolicha. Chciał dopasować swoje nowe protezy nóg, jednak wtedy zobaczył KJ Dyera i cel wizyty uległ zupełnej zmianie. Bohater zaczął kibicować chłopcu, gdy ten stawiał swoje pierwsze kroki z protezą nogi przy pomocy chodzika.

Całą sytuację uwieczniono na nagraniu, które zdecydowanie chwyta za serce. Filmy z tego zdarzenia udostępniono na wielu platformach społecznościowych. Wideo udostępniła też na Facebooku i Instagramie firma Scott Sabolich Prothetics, zajmująca się protetyką, w której miała miejsce ta wyjątkowa sytuacja.

Okazało się, że Leeper spotkał się też z innymi dziećmi, aby zachęcić je do aktywności. Zachowanie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem internautów. Do dziś nie mogą oni przestać doceniać pięknego gestu sportowca.

Ojciec 150 dzieci chce mieć 2350 pociech więcej. Wszystko, aby spełnić marzenia kobietOjciec 150 dzieci chce mieć 2350 pociech więcej. Wszystko, aby spełnić marzenia kobietCzytaj dalej

Na Instagramie komentują: “Omg, dziecko z chodzikiem jest tak piękne!”, “Co za inspiracja!” czy “Nie mogłabym bardziej tego pokochać”.

Blake Leeper bohaterem

Blake Leeper urodził się z brakiem nóg poniżej kolan, a od dziewiątego miesiąca życia nosi protezy. Jego rodzice postanowili wychowywać go tak, jakby był zupełnie sprawny. Ostrzegli go jednak, że nigdy nie będzie w stanie uprawiać sportu jak inne dzieci.

Swoją karierę sportową rozpoczął w sierpniu 2009 roku, kiedy odbyły się jego pierwsze wyścigi, podczas których zmierzył się z konkurencją. W liceum grał w koszykówkę, potem jednak odkrył specjalne protezy, które umożliwiły mu bieganie.

Leeper został zawodnikiem paraolimpijskim, ośmiokrotnym międzynarodowym medalistą paraolimpijskich lekkoatletów, rekordzistą świata i trzykrotnym rekordzistą Ameryki.

Jego motto życiowe brzmi: „Życie to 10% tego, z czym masz do czynienia, a 90% tego, jak sobie z tym radzisz”. Prawda, że inspirujące?

ZOBACZ TO NIESAMOWITE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: USA Track & Field - Facebook / instagram.com/scottsabolichprosthetics / hindustantimes.com

Następny artykuł