Tygrysy z Zoo w Poznaniu czeka spore wyzwanie
fot. East News - AGENCJA SE
Autor Olga Szmańda - 17 Grudnia 2020

Minął rok, od kiedy poznańskie zoo uratowało tygrysy. Teraz przed zwierzętami stoi spore wyzwanie

Tygrysy, które zostały uratowane i przewiezione do zoo w Poznaniu mają się obecnie świetnie. Mija właśnie rok od dnia, w którym zwierzęta uniknęły tragicznej śmierci. Teraz znajdują się w bezpiecznym schronieniu i cieszą się pełnią zdrowia. Podopieczni poznańskiego zoo, staną teraz przed nietypowym wyzwaniem. Goghiem i Kanem staną się gwiazdami świątecznego klipu filmowego.

Tygrysy zainteresowały media w całej Polsce pod koniec 2019 roku. To właśnie wtedy około 10 z nich było transportowanych z Włoch do Rosji, w nieludzkich i karygodnych warunkach.

Dzięki zaangażowaniu i miłości do zwierząt, dyrektorki poznańskiego zoo, zatrzymano transport na granicy polsko-białoruskiej. To właśnie Ewa Zgrabczyńska ruszyła tygrysom z ratunkiem i pomogła ocalić ich życie.

Spośród wszystkich uratowanych zwierząt, jedynie jeden nie przeżył podróży i nieludzkiego traktowania. Reszta tygrysów została od razu przewieziona do zoo w Poznaniu. Dwa z nich Maximus i Feniks obecnie przebywają w zoo w Człuchowie. Pięć kotów ma swoje domu w Azylu dla zwierząt w Hiszpanii, kolejne dwa Gogh i Kan pozostały w Poznaniu.

- Czują się na tyle dobrze, że najprawdopodobniej wystąpią w naszym tradycyjnym filmiku świątecznym, nad którym właśnie pracujemy - mówiła "Wyborczej" Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa poznańskiego zoo.

Para seniorów tańczy jakby jutra miało nie być. Pozytywną energią zawstydzili nawet nastolatkówPara seniorów tańczy jakby jutra miało nie być. Pozytywną energią zawstydzili nawet nastolatkówCzytaj dalej

Tygrysy wymknęły się szponom śmierci

Mimo że Gogh i Kan przebywają obecnie w zoo w Poznaniu, nie są nadal całkowicie zdrowi. Kan samodzielnie zdołał przystosować się do nowego środowiska i zaaklimatyzować. Niestety Gogh radzi sobie dużo gorzej. Koty nadal muszą znajdować się pod opieką specjalistów. Gogh przyjmuje wciąż mięso z wodą, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie pić.

Oba koty nadal przebywają na wybiegu rehabilitacyjnym, gdzie nie może oglądać ich publiczność. Na szczęście nowe miejsce dla tygrysów jest już na wykończeniu, i oba koty będą mogły zamieszkać w swoim nowym domu.

Co ciekawe, możliwość wybudowania nowego wybiegu tygrysy zawdzięczają zbiórce pieniędzy, którą wspierały m.in. Agata Buzek czy Maja Ostaszewska. Dzięki całej akcji udało zebrać się aż 2 mln zł.

- Nowy dom Gogha i Kana będzie mieścił się w lesie, między chatą syberyjską a budynkiem słoniarni. [...] Przeprowadzkę tygrysów planujemy na przełomie stycznia i lutego - opowiada "Wyborczej" Chodyła

Nowe wyzwanie poznańskich tygrysów

Teraz mieszkańcy poznańskiego zoo wystawieni zostali na wyjątkową próbę. Dzięki zaangażowaniu pracowników ogrodu zoologicznego oraz władzom ośrodka, poznańskie koty wystąpią w niezwykłym filmie. Goghiem i Kanam mają przed sobą świetlaną filmową karierę. Tygrysy wystąpią w najbliższym czasie w świątecznym klipie. Mamy nadzieję, że całe nagranie będzie pięknie prezentować kocich mieszkańców.

ZOBACZ TO NIEZWYKŁE WIDEO:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: poznan.wyborcza.pl / Facebook - Zoo Poznań / YouTube - Zoo Poznań

Następny artykuł