Azyl dla zwierząt powstanie przy zoo w Poznaniu
fot. Facebook - ZOO Poznań
Autor Olga Szmańda - 10 Listopada 2020

W Poznaniu powstanie azyl dla zwierząt z cyrków czy nielegalnych hodowli. Będzie pierwszym takim miejscem w Polsce

Azyl dla zwierząt to nowe miejsce, w którym wszystkie potrzebujące gatunki znajdą nowy dom. Dyrektor ogrodu zoologicznego zapowiada, że w przyszłym roku powstanie placówka przy poznańskim zoo. Będzie to nowoczesne miejsce oparte o ogród zoologiczny w Poznaniu. Zwierzęta znajdą tam swój nowy dom i otrzymają należyte leczenie i pomoc. Dzięki platformie obserwacyjnej widzowie będą mogli obserwować postępy zwierząt w ich leczeniu bez zbędnej ingerencji w ich czas spędzony w azylu.

Azyl dla zwierząt powstanie w Poznaniu. Znajdą się tam wszystkie te gatunki, które miały do czynienia z przemytem, konfiskatą, nielegalną hodowlę czy cyrkiem. Miejsce wybuduje fundacja znajdująca się przy zoo w Poznaniu.

Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?Franciszek Pieczka podzielił się ważną refleksją na temat koronawirusa. Jak uwielbiany aktor żyje podczas pandemii?Czytaj dalej

Azyl Nieumarłych powstanie w osobno wydzielonej części poznańskiego ogrodu zoologicznego od strony ul. Bramowej. Znajdować się tam będą najbardziej potrzebujące zwierzęta.

Poznań będzie tym samym pierwszym miejscem w Polsce, które w tak niezwykły sposób pomoże najbardziej potrzebującym zwierzakom. Wszystko dzięki działaniu prywatnej fundacji On The Wild Side, która została powołana specjalnie w tym celu.

W azylu dla zwierząt swoje miejsce znajdą zarówno kopytne zwierzęta jak i drapieżniki. Zwiedzający ludzie będą mogli oglądać je ze specjalnie wybudowanej platformy, nie zagrażając ich codzienności. Dzięki temu wszystkie zwierzęta odnajdą należyty spokój i dostaną nowy bezpieczny dom.

W niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okolicznościW niecałe trzy lata do ich dwójki dołączyło dziewięcioro dzieci. Trudno o większy zbieg okolicznościCzytaj dalej

Azyl dla zwierząt to jedyne takie miejsce w Polsce

Marzeniem dyrektor poznańskiego zoo było stworzenie Azylu Nieumarłych. Ewa Zgrabczyńska od dawna chciała powołać miejsce, w którym niezwykłe zwierzęta będą mogły żyć w godnych warunkach. Na swojej drodze spotkała milionerkę, która pomogła jej w stworzeniu projektu Azyl Nieumarłych.

- Pani dyrektor spotkała na swojej drodze Dorotę Jagodzińską-Sasson, która jest sprawną bizneswoman, obytą w branży budowlanej. Powołała ona do życia Fundację On The Wild Side i zdecydowała się wybudować azyl - mówi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego zoo.

Sam pomysł azylu dla zwierząt zrodził się około rok temu. Dyrekcja i pracownicy zoo w Poznaniu uratowali wtedy na granicy polsko-białoruskiej dziewięć tygrysów. Dwa z nich już na stałe zamieszkują poznańskie zoo. To właśnie ta akcja ratunkowa dała życie miejscu o nazwie Azyl Nieumarłych.

Po 59 latach małżeństwa został wdowcem. Jego słowa skierowane do zmarłej żony doprowadzają do łezPo 59 latach małżeństwa został wdowcem. Jego słowa skierowane do zmarłej żony doprowadzają do łezCzytaj dalej

- Uświadomiłam sobie wtedy bardzo ważny problem: w Polsce nie istnieje azyl dla dzikich zwierząt pochodzących z interwencji. Nie ma miejsca, które byłoby przystosowane do ratowania, zapewnienia specjalistycznej opieki weterynaryjnej i rehabilitacji, a potem także warunków życia maksymalnie zbliżonych do naturalnych i odpowiadających ich potrzebom - mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, prezes Fundacji On The Wild Side.

Dzisiaj grzeje:
1. “Największy majątek mam w klamkach”. Siostra Chmielewska szczerze o wychowywaniu syna i heroicznych wyborach
2. Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia
3. Niemcy wybili monetę na cześć Polaków. Symbolizuje ważne wydarzenie w historii naszego kraju

- Będzie to pierwszy w Polsce azyl dla zwierząt dzikich i egzotycznych. Wyjątkowa, ultranowoczesna inwestycja zapewniająca dobrostan zwierząt pochodzących z konfiskat i zabezpieczanych na czas trwania postępowań dotyczących naruszeń Ustawy o ochronie zwierząt i Ustawy o ochronie przyrody powstaje dzięki darowiźnie Fundacji On The Wild Side we współpracy z władzami miasta Poznania - tłumaczy Ewa Zgrabczyńska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zobaczył zdjęcie w telefonie zmarłego właściciela. Jego reakcja wywołuje łzy, niemożliwe
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Samochód potrącił kundelka, zmiażdżył mu łapy. Pies konał na oczach obojętnych właścicieli
  7. Od 9 lat owczarek niemiecki wyje ze smutku, wpatrując się w morze. Powód doprowadza do łez

Źródło: gloswielkopolski.pl

Następny artykuł