Wróżki rozdają wino i smakołyki
Fot. youtube.com/channel/UCdeRTgp-xHzM3qIeozlCyJg
Autor Kamila Krótka - 28 Sierpnia 2020

Mają skrzydła, różdżki i rozdają wino oraz uśmiech. Winne wróżki w akcji

Wino, smakołyki, ale i dobry humor - to wszystko potrafi zapewnić grupa nietypowych wróżek. Kim są, skąd się biorą i gdzie pojawiają się te tajemnicze istoty?

Wino i przekąski potrafią ucieszyć każdego, tym bardziej jeśli ktoś daje je w prezencie. Wiedząc o tym, grupa kobiet postanowiła uszczęśliwiać nieznajomych. A jakby tego było mało, robią to w niepowtarzalnym stylu.

Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiOdwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiCzytaj dalej

Wino dla sąsiadów

Ta wyjątkowa grupa funkcjonuje na terenie Stanów Zjednoczonych, a jej działalność polega na dawaniu ludziom małych upominków. Kobiety działają pod nazwą “Wine Fairy”, czyli “Winna wróżka”. Roznoszą alkohol i smakołyki, które zostawiają na progach domów zarówno przyjaciół i sąsiadów, jak i nieznajomych. Wszystko po to, aby ludzie mimo pandemii, znów zaczęli się uśmiechać.

Popularność wróżek

“Wine Fairy” zaczęła rozwijać się na cały kraj, a na Facebooku powstała specjalna grupa zrzeszająca jej fanów. W mediach społecznościowych wróżki zbierają adresy miłośników wina, ale i pytają o ich ulubione gatunki tego alkoholu. Potem w bajkowych strojach podchodzą na palcach do drzwi, dzwonią dzwonkiem i uciekają.

Grupa gromadzi już ponad 51 000 członków, a ponad 3000 czeka na liście oczekujących. Jak powiedziała Cara Rindell, 40-letnia założycielka grupy “Sisterhood of the Traveling Wine”: “Chodzi o to, aby dać innym ludziom szczęście, ale i nawiązać nowe relacje”.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek

Jak dodała Rindell: “grupa zaczęła funkcjonować podczas COVID, ale po pandemii nie przestanie. Uważam, że życzliwość musimy okazywać sobie zawsze”. Zresztą te nagrania sprawiają, że nie można przestać się uśmiechać. Sami zobaczcie:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem trafił do schroniska. Chwilę później wydarzył się cud
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Hitowy transfer Leo Messiego coraz bliżej. Znamy nazwę klubu, trzeba tylko ustalić detale

źródło: goodnewsnetwork.org</p

Następny artykuł