Nowa darmowa atrakcja na Wiśle
fot. pixabay.com - Arcaion
Autor Olga Szmańda - 13 Sierpnia 2020

Świetna darmowa rozrywka w Polsce już od 15 sierpnia. Wielu marzy, aby z niej skorzystać

Wisła otwiera się na turystów, a władze Warszawy zapowiadają darmową atrakcję. Z bezpłatnej wycieczki już niedługo będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy stolicy, jak i turyści. Przeprawy Wisłą mają na celu promocję wodnych środków transportu. Kiedy będzie można skorzystać z nowej oferty miasta?

Wakacje potrwają jeszcze kilka tygodni, a stolica Polski chce umilić ten czas turystom i mieszkańcom stolicy. W Warszawie rusza więc kolejny nowy i darmowy projekt. Od najbliższego weekendu rozpoczną się rejsy po Wiśle. Atrakcja ma na celu promocję wodnego środka transportu. Dzięki zaangażowaniu władz miasta cała akcja potrwa do końca września lub nawet dłużej. Dla miłośników wodnych atrakcji jest to nie lada gratka. Na przeprawę Wisłą będzie można wybrać się motorówką, tradycyjną łodzią czy promem. Wszystko, jak podkreśla miasto, będzie darmowe.

Przełomowa decyzja w Mińsku. Władze Białorusi wreszcie to zrobiłyPrzełomowa decyzja w Mińsku. Władze Białorusi wreszcie to zrobiłyCzytaj dalej

Wisła dla każdego

Rejsy w Warszawie będą organizowane każdego dnia. Pojazdy będą wypływały z Portu Czerniakowskiego i barki Wisława. Przed wybraniem się na wycieczkę chętni będą musieli pamiętać o rezerwacji miejsca. Na początku miasto zapowiedziało akcję do końca września. Jeśli pogoda w stolicy będzie sprzyjać, inicjatywa zostanie przedłużona nawet do końca września. Akcja rozpocznie się już w tę sobotę, 15 sierpnia 2020. Jak podają warszawskie media, urzędnicy ze stolicy chcą wypromować wodne środki transportu i przypomnieć Polakom o urokach Wisły.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Białoruskie media chwalą się gratulacjami z Polski dla Łukaszenki. To oficjalne gratulacje polskich władz?

- Oferta jest bardzo szeroka, bo są to motorówki, które oczywiście mają odkryty dach i pływa się nimi szybciej, są to promy, które od kilkunastu lat są na Wiśle i można się nimi przepłynąć z brzegu na brzeg. Ale jest mnóstwo łodzi tradycyjnych, które są nieznane, flisaków, którzy promują i pokazują jak żegluga wyglądała przez setki lat w Warszawie […] Będzie system rezerwacji, na którym będzie system zgłoszeń. Będzie też lista rezerwowa, bo bardzo często się zdarza, że osoby rezerwujące miejsca nie przychodzą - wyjaśnia Jan Piotrowski pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw Wisły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)
  2. Na planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły ocean
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Ogromna tragedia w górach. Nie żyje polski sportowiec, miał tylko 27 lat

źródło. wawainfo.pl ; eska.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł