Konkurs na nazwanie nowo powstałej wyspy
fot. PAP ; Adam Warżawa
Autor Olga Szmańda - 11 Sierpnia 2020

W Polsce powstaną 3 nowe wyspy. Rząd ogłosił konkurs na ich nazwy. Każdy może zgłosić propozycję

Nowe wyspy powstaną na Zalewie Wiślanym, a znajdujący się na nich piasek będzie pochodził z Mierzei Wiślanej. Rząd właśnie ogłosił konkurs na stworzenie nazw dla trzech wysp, w którym może wziąć udział każdy obywatel Polski. Na popisanie się kreatywnością jest czas do końca wakacji.

Jedna z nowych wysp znajdujących się na Zalewie Wiślanym będzie miała kształt elipsy. Jej długość wyniesie około 2 km, a szerokość ponad 1 km. Cała powierzchnia terenu zajmie 18 ha. Całość powstanie z fragmentów, które zostaną wydobyte w czasie budowy Mierzei Wiślanej. W efekcie czego na nowe miejsce trafią tysiące ton piasku. Ta nowa inwestycja w 2022 roku pozwoli na dopłynięcie z Bałtyku do portu w Elblągu.

Uratował i przygarnął kociaka, którego znalazł w koszu na śmieciUratował i przygarnął kociaka, którego znalazł w koszu na śmieciCzytaj dalej

Wyspa bez nazwy

„Dziennik Bałtycki” podaje, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce wymyślić nową nazwę dla wyspy na Zalewie Wiślanym. W tym celu właśnie ogłoszono konkurs. Każdy z obywateli może zaproponować swoją propozycję do 31 sierpnia, wysyłając ją na adres konkurs@mgm.gov.pl. Co ciekawe, ministerstwo ma również plany wobec dwóch innych wysp, które powstaną po pogłębieniu toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Te dwa nowe miejsca też będą potrzebowały nazwy, którą może wymyślić każdy Polak. Najciekawsze z podanych propozycji zostaną wybrane przez komisję konkursową i przejdą do kolejnego etapu.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?

Nowa sztuczna wyspa ma być miejscem poświęconym przyrodzie. Inwestorzy zapowiedzieli, że znajdować będą się na niej nowe łąki czy miejsca do gniazdowania ptactwa. Jest to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza że na wyspę nie będą mieli wstępu turyści. Dzięki temu będzie to miejsce w pełni przeznaczone na rozwój fauny i flory.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez okno
  2. Huawei szuka zdolnych pracowników. Milion złotych na stole i jeden haczyk
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Nie żyje symbol Formuły 1. Miała zaledwie 33 lata, zmarła we śnie

źródło: turystyka.wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł