Żółwie doceniają uroki kwarantanny
Fot. Design Pics RM / EastNews
Autor Kamila Krótka - 22 Czerwca 2020

Żółwie doceniają uroki kwarantanny

Jesteśmy świadkami tego, jak przyroda na całym świecie odżywa. Sporą popularnością w tej kwestii cieszy się Tajlandia, której plaże przejęły teraz gniazda żółwi.

Brak turystów na całym świecie powoduje, że zwierzęta nareszcie mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie. Dlatego coraz częściej możemy zaobserwować je w miejscach, do których do tej pory nie miały swobodnego dostępu. Jak zapewnia „The Guardian”, na wybrzeżach Phuket i Phangnga w Tajlandii pojawiła się największa od 20 lat liczba gniazd żółwi skórzastych.

To dla nas bardzo dobry znak, ponieważ wiele obszarów do składania jaj zostało zniszczonych przez ludzi. Żółwie często są zabijane przez sprzęt połowowy i plażowiczów - mówi Kongkiat Kittiwatanawong, dyrektor Phuket Maripszczoly-120620-bw-holandiane Biological Center.

Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaPrzygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarzaCzytaj dalej

Wolność zagrożonego gatunku żółwi

Pracownicy parku narodowego w południowej prowincji Phangnga, graniczącej z Morzem Andamańskim, zobaczyli 84 pisklęta żółwi skórzastych. Znaleźli je po dwóch miesiącach monitorowania jaj zwierząt.

Żółwie skórzaste są największymi na świecie żółwiami morskimi. W Tajlandii uznaje się je za gatunek zagrożony i wymienia na liście gatunków zagrożonych wyginięciem na całym świecie przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody.

Żółwie w Brazylii

Kolejnym miejscem na świecie, gdzie pandemia korzystnie wpłynęła na sytuację żółwi, jest Brazylia. Dzięki pustkom na plaży, tegoroczny wylęg zagrożonych żółwi w tym kraju mógł odbyć się w zaskakującym spokoju.

To było naprawdę piękne. Mogłem zobaczyć moment, kiedy wychodzą z jaj i obserwować ich marsz przez plażę – informuje Roberto Couto, sekretarz środowiska stanu Pernambuco
i jeden z nielicznych świadków tego wydarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Na plaży wykluło się dokładnie 97 żółwi. Nagranie, na którym widać zwierzęta kierujące się w stronę wody, robi furorę w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: Radio ZET

Następny artykuł