W zoo przyszły na świat bliźniaki
Fot. ZOO Wrocław / Facebook
Autor Kamila Krótka - 21 Października 2020

Czekali na nie 10 lat. Byli podwójnie zaskoczeni, bo na świat przyszły bliźniaki scynków nadrzewnych

We wrocławskim zoo narodziły się zupełnie wyjątkowe bliźnięta. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak jaszczurki, ale jaszczurkami nie są. Przedstawiamy scynki nadrzewne - coraz bardziej zagrożony gatunek, który tym razem postanowił sprawić niespodziankę pracownikom ogrodu zoologicznego.

Wrocławskie zoo zaskoczyło już nie raz. Teraz znowu mamy do czynienia z wyjątkowym zjawiskiem. Na świat przyszły dwa małe scynki. Są ewenementem, a na ich punkcie oszaleli wszyscy pracownicy ogrodu.

Myślał, że złowił dużą rybę. Nieprawdopodobne, co naprawdę chwycił na wędkę, jest wideoMyślał, że złowił dużą rybę. Nieprawdopodobne, co naprawdę chwycił na wędkę, jest wideoCzytaj dalej

Bliźnięta we wrocławskim zoo

Narodziny scynków nadrzewnych to duże wydarzenie, bo nie dość, że to gatunek, który nie chce się rozmnażać, to bliźnięta są zupełną rzadkością.

- Bardzo się cieszymy z tego przychówku. Scynk nadrzewny to nie jest zwierzę powszechnie spotykane i łatwo się rozmnażające, a na Wyspach Salomona coraz bardziej zagrożone wyginięciem na skutek polowań oraz wylesiania. To kolejny przypadek, kiedy hodowla w ogrodzie zoologicznym może uratować gatunek przed wymarciem – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

“W mordę jeża!” - powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstach“W mordę jeża!” - powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstachCzytaj dalej

Młode można zobaczyć na I piętrze Terrarium, obok bazyliszków płatkogłowych. Są dość duże, bo mierzą po ok. 30 cm. Wciąż są jednak mniejsze od dorosłych o połowę. Nie mogą jeszcze samodzielnie jeść, dlatego korzystają ze zgromadzonych podczas inkubacji zapasów, a w pobliżu wciąż jest ich matka.

- Jest to wymagający gatunek w hodowli. Pochodzi z Wysp Salomona, gdzie klimat charakteryzuje się wysoką temperaturą i wilgotnością na poziomie nawet 90%, której trzeba w hodowli bardzo pilnować. U nas mają mały wodospad i oczko wodne, bo lubią zlizywać krople wody z drzew i skał - opowiada Damian Konkol, opiekun gadów Terrarium wrocławskiego zoo.

Dzisiaj grzeje:
1. Nowy wygląd gwiazdy programu "Rolnik szuka żony" powala na kolana. Fanki muszą jej nieźle zazdrościć
2. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła

Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdegoPan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała zdarzenie, którego nie sposób wyjaśnić. Tylko dla osób o mocnych nerwach
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Starsi ludzie naprawdę się ucieszą. Naukowcy znaleźli sposób na popularną i dotkliwą chorobę
  4. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości
  5. Wyszedł na spacer ze stadem owczarków niemieckich. Kiedy spuścił je ze smyczy, ludziom zaparło dech w piersiach
  6. Porwali cielęta na oczach matki i wywieźli na rzeź. Zachowanie krowy wyciska łzy z oczu, tak bardzo chciała je uratować

źródło: gazetawroclawska.pl

Następny artykuł