Zwolnienie z ZUS i inne rozwiązania
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Kamila Krótka - 23 Października 2020

Rząd zapowiedział finansowe wsparcie Polaków. Znamy konkretne rozwiązania w ramach walki z koronawirusem

Zmiany związane z ZUS, postojowe czy pożyczki - to rozwiązania, które właśnie zapowiedziano w związku z przeciwdziałaniem kryzysu gospodarczego spowodowanego drugą falą koronawirusa. Jak dokładnie będzie wyglądać pomoc dla gospodarki?

Wsparcie dla przedsiębiorców będzie polegać przede wszystkim na zwolnieniu z ZUS, wprowadzeniu postojowego oraz mikropożyczek.

ZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbCzytaj dalej

Bez opłat ZUS i pożyczki

Druga fala koronawirusa, podobnie jak pierwsza, wprowadziła chaos w polskiej gospodarce. Ponownie zamykają się siłownie czy lokale, a to nie koniec restrykcji, które przewiduje rząd.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaproponowało w związku z tym rozwiązania, które mają pomóc branżom najbardziej dotkniętym restrykcjami. Jak wynika z wypowiedzi wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk dla radiowej Jedynki - zostanie zaproponowane postojowe, zwolnienie z ZUS oraz mikropożyczki.

- Przygotowujemy pakiet rozwiązań gospodarczych. Trzy komponenty, które najbardziej wyłoniły się na przestrzeni tych rozmów (z branżami - PAP) to postojowe, zwolnienie z ZUS i mikropożyczki. Taki pakiet gospodarczy będziemy przygotowywać i rekomendować na Rządowym Sztabie Kryzysowym - powiedziała Semeniuk.

Konkretne rozwiązania mają zostać opublikowane jeszcze w tym tygodniu.

Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?Jej ciążą żył cały świat, nikt nie mógł uwierzyć. Jak niezwykła rodzina radzi sobie 23 lata później?Czytaj dalej

Spotkania z przedstawicielami branż

Semeniuk powiedziała też, że wspólnie z wicepremierem Jarosławem Gowinem spotkała się z przedstawicielami branży weselnej, handlu oraz fitness, siłowni czy solariów. Branże postulowały o całkowite odblokowanie ich działalności w jak najkrótszym czasie.

Z ogromnymi stratami miała do czynienia przede wszystkim branża weselna. W całym kraju ponownie ograniczono liczbę osób na weselach i uroczystościach do maksymalnie 20. W strefie czerwonej organizowanie tego typu imprez jest bezwzględnie zakazane.

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Dramat w Lublinie. Ktoś zakopał dziś psa żywcem, policja poszukuje sprawcy
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Na kolejnych restrykcjach ucierpieli nie tylko oni. Pierwsze skutki odczuli już handlowcy po wprowadzeniu godzin dla seniorów, a także limitach w sklepach w strefach czerwonych.

Grażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówGrażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamera nagrała, co dziecko robi z psem za zamkniętymi drzwiami. Rodzice zaniemówili na widok nagrania
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocą
  6. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta

źródło: gazetaprawna.pl / radiozet.pl

Następny artykuł