Google Maps ma sposób na kolejki
Fot. Jakub Kaminski/East News
Autor Kamila Krótka - 22 Października 2020

Koniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemii

Pojawiła się nowa funkcja w aplikacji Google Maps, która pozwoli sprawdzić, gdzie w danym momencie utrzymanie dystansu społecznego jest najtrudniejsze. Rozwiązanie będzie dotyczyć przede wszystkim takich miejsc, jak sklepy, apteki i restauracje. To niezwykłe ułatwienie w tak trudnych czasach, jak pandemia koronawirusa.

Google Maps często ratuje nam życie, tym razem jest podobnie. Jak zapowiada amerykański gigant, rozwiązanie ma ułatwić codzienne obowiązki podczas czasów pandemii.

Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościPadła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościCzytaj dalej

Google Maps oferuje nową funkcję

Kolejna fala zachorowań na Covid-19 sprawiła, że państwa ponownie wprowadzają obostrzenia. W związku z tym Google Maps zaproponował rozwiązanie, które pokazuje obecny poziom zatłoczenia w sklepach, aptekach, restauracjach czy stacjach benzynowych.

Opcja pozwala sprawdzić, ilu klientów w konkretnych godzinach przebywa i wybranym dniu przebywa w danym obiekcie. Wcześniej dostępna była również opcja sprawdzenia przewidywanego czasu oczekiwania w kolejce.

Bank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. To dobry moment, żeby sięgnąć po dodatkową gotówkęBank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. To dobry moment, żeby sięgnąć po dodatkową gotówkęCzytaj dalej

Google udostępnia wprowadzone ograniczenia

Google Maps umożliwi też opcję sprawdzenia, jakie ograniczenia obowiązują w danym sklepie, aptece czy stacji benzynowej. Pod nazwami obiektów zobaczymy informację, ile osób może w jednym czasie tam przebywać oraz możliwość utrzymania dystansu społecznego.

Z kolei podczas wyznaczania trasy w aplikacji, pojawi się informacja, jak długo trzeba oczekiwać na wejście do środka obiektu.

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Uwaga, niebezpieczne zwierzę uciekło z hodowli. Mieszkańcy Warszawy muszą mieć się na baczności
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Nowa funkcja zostanie udostępniona dla użytkowników na całym świecie. Korzystać z niej mogą osoby używające zarówno system Android, jak i iOS.

Właśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecieWłaśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  2. Przez popularny nawyk wylądował na stole operacyjnym. Przez lata nie wiedział, co mu dolega
  3. Starsi ludzie naprawdę się ucieszą. Naukowcy znaleźli sposób na popularną i dotkliwą chorobę
  4. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Pogoda na Jowiszu i Saturnie tworzy się zupełnie inaczej od ziemskiej. Przełomowe badania astronomów
  7. Rzecznik ujawnił, co czeka Polaków pod koniec tygodnia. Kluczowe decyzje zapadną lada moment

źródło: bankier.pl

Następny artykuł