13 posterunek
Fot. materiały prasowe
Autor Kamila Krótka - 23 Października 2020

Pamiętacie ponętną policjantkę z "13 posterunku"? Dziś Joanna Jędrejek obchodzi urodziny, wiemy jak wygląda i co u niej słychać

Kultowy “13 posterunek” obfitował w zabawne sceny i wybitnych aktorów. Jedną z postaci, która zajmuje szczególne miejsce w sercach fanów serialu, jest seksowna policjantka. Jej rolę odgrywała Joanna Jędrejek. Dziś aktorka obchodzi 50 urodziny.

Ta bohaterka “13 posterunku” w szczególny sposób rozpalała zmysły Czarka (Cezary Pazura), komendanta (Marek Perepeczko), jak i męskiej widowni serialu. Była znana ze śmiałego eksponowania swoich wdzięków. Niewiarygodne, że od tego czasu minęło 20 lat.

ZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbZUS przygotował niespodziankę dla Polaków. Ze wsparcia instytucji skorzystają tysiące osóbCzytaj dalej

Pielęgniarka z “13 posterunku”

Joanna Jędrejek serialową przygodę zaczęła w “Klanie”, gdzie pojawiła się aż w trzech różnych rolach! Zagrała tam właścicielkę, zakładu fryzjerskiego, siostrę Macieja Gniadowskiego, szefa kuchni w restauracji "Rosso" należącej do Moniki i Gabrieli oraz doktor Szajkowską, lekarza medycyny estetycznej, u której kuracji odmładzającej poddała się Monika. To jednak nie “Klan” przyniósł jej największą popularność, a właśnie “13 posterunek”.

Aktorka stała się gwiazdą 2. sezonu “13 posterunku”, jednak jako postać Andżeli pojawiała się już w pierwszej serii jako kandydatka na miss policji. Dzięki temu, że spodobała się Maciejowi Ślesickiemu, na stałe dołączyła do obsady.

Wszyscy pamiętają, jak Andżelika wzbudzała zachwyt u Cezarego, jednak ta miała słabość do komendanta, który odrzucał jej zaloty. Nigdy nie stroniła od skąpych strojów, a tym samym eksponowania swoich wdzięków. Wyzwoloną Andżelę pokochała szczególnie męska część widowni.

Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeńMiliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeńCzytaj dalej

Dalsze losy Joanny Jędrejek

Serial zdjęto z anteny w 2000 roku. Wtedy też Joanna Jędrejek zniknęła z show biznesu, co nie znaczy jednak, że pożegnała się z aktorstwem.

Aktorka od lat występuje w radomskim Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego. Ma za sobą też ponad 50 ról w teatrach w całej Polsce, prowadzi też warsztaty teatralne dla młodych artystów.

Przez 18 lat Jędrejek gościła też na planach seriali i epizodycznie występowała w filmach. Pojawiła się w prawie 20 serialach, takich jak “Barwy szczęścia”, “Kasia i Tomek”, “Na Wspólnej” czy “Pierwszej miłości”.

Zagrała też w filmach, m.in. w kilku hitach, jak “Chopin. Pragnienie miłości", "Córki Dancingu", "Król życia").

Dzisiaj grzeje:
1. Bartłomiej Misiewicz i jego metamorfoza roku. 43 kilogramy mniej doceniono w prestiżowym konkursie
2. Wypił jeden kieliszek za dużo, wtedy spotkał bezpańskiego psa. Koledzy nagrali, co zrobił
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Ostatni raz mogliśmy ją oglądać w epizodach “M jak Miłość” oraz “Na Wspólnej”.

13 posterunek13 posterunek - joanna jędrusik

Grażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówGrażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Pan Lech z Katowic wywija na TikToku. Emeryta śledzą tysiące internautów, wideo poderwie do tańca każdego
  4. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  5. Wampiry jednak istnieją. Nie wierzysz? Kot o nietypowej urodzie wygląda jak najprawdziwszy krwiopijca
  6. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala

źródło: interia.pl

Następny artykuł