Andrzej Marek Grabowski przez lata wcielał się w rolę kultowego "Pana Tik Taka"
fot. materiały prasowe
Autor Olga Szmańda - 16 Grudnia 2020

Kto nie kochał legendarnego Pana Tik-Taka? Andrzej Grabowski zdradził, co dziś u niego słychać

Andrzej Grabowski współtworzył jeden z najbardziej kultowych programów dla dzieci. Aktor przez długie lata wcielał się w rolę “Pana Tik Taka” i tym samym zapisał się na kartach historii polskich programów dla dzieci. Kultowa produkcja stacji TVP po dziś dzień wspominana jest z rozrzewnieniem. Mało kto wie, co obecnie dzieje się w życiu Pana Tik Taka.

Andrzej Grabowski przez długie lata współtworzył niezwykły program dla dzieci “Tik Tak”, aktor wcielał się tam w rolę nauczyciela “Pana Tik Taka”, który w ciekawy sposób pokazywał polskim dzieciom ówczesną rzeczywistość.

Dzięki programowi stacji TVP najmłodsi polscy widzowie mogli zdobywać i pogłębiać swoją wiedzę oraz bawić się w rytmie kultowych już piosenek. Co ciekawe Andrzej Grabowski jako pierwszy w historii wcielał się w postać “Pana Tik Taka”. Następnie aktor na ekranach gościł jako “Profesor Ciekawostka”.

Po tym jak Andrzej Grabowski zakończył swoją pracę na planie “Tik Taka”, zaangażował się w pracę na planie serialu “Budzik” oraz “Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”.

Andrzej Marek Grabowski obecnie. Czym zajmował się "Pan Tik Tak"?

Andrzej Marek Grabowski urodził się w Warszawie w 1956 roku. Aktor wychował się i studiował również w stolicy. Ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Co ciekawe, zaraz po otrzymaniu dyplomu uniwersytetu, rozpoczął swoją pracę na ekranie.

Trwa walka o polską gastronomię. Restauracje, bary i kawiarnie mogą powrócić do normalności, wszystko zależy od nasTrwa walka o polską gastronomię. Restauracje, bary i kawiarnie mogą powrócić do normalności, wszystko zależy od nasCzytaj dalej

Z początku pracował jako współautor programów dla dzieci. Od 1983 roku został prowadzącym “Tik Tak” i objął kultową rolę jako “Pan Tik Tak”. Z początku rzeczone show dla dzieci było jedynie widowiskiem kukiełkowym. Dopiero później w postaci zaczęli wcielać się aktorzy. Andrzej Marek Grabowski po raz pierwszy pojawił się jako “Pan Tik Tak” w 1983 roku.

W kolejnych latach Grabowski pożegnał się z rolą “Pana Tik Taka” i postawił na pracę jako postać “Profesora Ciekawostki. Aktor poświęcił się jak widać tworzeniu programów skierowanych do najmłodszych telewidzów. W swojej karierze odpowiadał także za postać Kulfona. Po latach pracy w telewizji usunął się w cień, by finalnie zająć się pisaniem scenariuszy.

Andrzej Marek Grabowski

fot. archiwum prywatne - Andrzej Marek Grabowski

Kultowy "Pan Tik Tak" współcześnie

Mimo że Andrzej Grabowski nie występuje obecnie jako aktor w programach dla dzieci, jest bardzo związany z twórczością skierowaną do najmłodszych. Poświęcił swoje życie na pisanie książek dla dzieci.

W swojej bibliografii ma tytuły takie jak np. "Dziwne historyjki" z 2008 roku , "Pirat Jędruś" z 2009 roku, "Afera smoka Nudożera" z 2011 roku, "Instrukcja obsługi pieska Jacósia" z 2014 roku czy "Mumciuś" i "Dziewczynka ze srebrnym zębem", wydane w 2016 roku.

Współcześnie Andrzej Marek Grabowski pojawia się na licznych spotkaniach autorskich ze swoimi najmłodszymi fanami. Co ciekawe wśród tłumów, które pojawiają się podczas autorskich rozmów pisarza, pojawiają się także zaciekawieni rodzice, którzy pamiętają go z roli “Pana Tik Taka”. Aktorowi zawsze towarzyszą kultowe już pluszowe zabawki, które odgrywały rolę jego przyjaciół w programie “Tik Tak”.

ZOBACZ TO NIEZWYKŁE WIDEO:

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: plejada.pl / onet.pl

Następny artykuł