Autyzm chłopca nie przeszkodził mu realizowaniu jego marzeń
fot. Twitter - Gail Twist
Autor Olga Szmańda - 1 Października 2020

Dziecko z autyzmem nie radziło sobie w szkole. Nauczycielka wysłała mu wzruszający list

Autyzm z pewnością nie przeszkodził małemu chłopcu w nauczaniu. Dziecko razem z innymi kolegami realizowało program nauczania. Podszedł również do egzaminów końcowych na zakończenie roku szkolnego. Mimo wymagającego zaburzenia nie odstępował od innych. Podjął walkę i tym razem powinęła mu się noga. To co stało się później wzruszyło jego rodziców. Nauczycielka chłopca chciała uhonorować go w wyjątkowy sposób. Napisała do niego list, w którym wyjaśniła jak bardzo jest wyjątkowy.

Autyzm wymaga od dziecka niezwykłego skupienia oraz codziennej walki z otoczeniem, które nie rozumie jego zaburzenia. Często tego typu pociechy jak i dorośli ludzie oceniani są w bardzo negatywny sposób. Tym samym muszą żyć w świecie, który wmawia im, że mogą odstawać w jakiś sposób od reszty. Presja społeczna wymaga od nich bycia jak inni natomiast ich autyzm jest czymś wyjątkowym.

Ich córeczka uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Widok dziewczynki zapiera dech w piersiachIch córeczka uznana jest za najpiękniejsze dziecko na świecie. Widok dziewczynki zapiera dech w piersiachCzytaj dalej

Niejednokrotnie ludzi nie zaznajomieni z tematem nie wiedzą, że osoby posiadające autyzm mają wysoki iloraz inteligencji i wiele ukrytych talentów. Oceniani przez pryzmat inności nie są dostrzegani z perspektywy wielu znakomitych zdolności. Niestety szkoła również wywiera presję na uczniach z autyzmem, którzy muszą przystosować się do innych “zdrowych” dzieci. Tym samym w wyjątkowych pociechach wyrabia się poczucie rywalizacji i stresu, który nie jest dla nich zdrowy. Oceny, które zdobywają na zajęciach nie są również idealnym odzwierciedleniem ich wiedzy. Tak samo jak testy pisane pod presją czasu, które oblać może nawet dziecko nieposiadające autyzmu. Idealnym tego przykładem jest 11-letni Ben Twist, który walczy z autyzmem. Chłopiec po tym jak niestety nie zdał testu SAT kończącego szkołę średnią, otrzymał wyjątkowo pokrzepiającą niespodziankę. Ben i jego mama Gail dostali od nauczycielki chłopca niezwykły prezent, którym był list. Szkoła wystosowała do rodziny nastolatka wiadomość, w której opisała jego proces nauczania i wyjątkowość.

Autyzm chłopca został doceniony. Ben dowiedział się, że jest wyjątkowy

Wychowywanie dziecka, które ma autyzm jest niezwykle trudne. Niestety zajmowanie się pociechą, która odczuwa inaczej rzeczywistość wymaga nie lada poświęcenia od rodzica. Satysfakcję opiekunowie dziecka uzyskują przy nawet najmniejszych postępach swojego malucha. Mimo to, zadowolenie z wyników w nauce w szkole, do której chodzą “zdrowe” dzieci, jest niezwykle trudne do osiągnięcia dla chłopca z autyzmem. Dlatego też po nieudanym egzaminie nauczycielka Bena postanowiła wystosować do niego i jego mamy wzruszający list. W swojej wiadomości chciała w rzetelny i obiektywny sposób uświadomić chłopca, że jest mądrym i zdolnym młodym człowiekiem.

Kiedy matka chłopca, Gail otrzymała wiadomość z placówki szkolnej nie wiedziała czego może się spodziewać. Była pewna, że list będzie dotyczyć czegoś negatywnego. Zdaniem kobiety wiadomość miała pokazać jej, że powinna poświęcać więcej uwagi synowi i dbać o jego rozwój i naukę. Mimo to ku swojemu zaskoczeniu szkoła Lansbury Bridge School and Sports College w St. Helens w Merseyside całkowicie zaskoczyła kobietę i jej syna. Pomimo, że chłopiec nie przeszedł egzaminów kończących pewien etap szkolny nauczyciele postanowili wesprzeć go bez cienia krytyki. Kiedy matka chłopca otworzyła i przeczytała list po jej policzkach popłynęły łzy wzruszenia. List od pani Clarkson zawierał niebywałą listę rzeczy, które Ben robi idealnie. Dodatkowo kobieta wspomniała o zdolnościach chłopca, których nie jest w stanie wyłapać egzamin końcowy, a które jej zdaniem są niezwykle istotne. Nauczycielka pokazała w ten sposób jak ważnym i istotnym dla szkoły chłopcem jest Ben. Jej postawa z pewnością jest godna pochwały i naśladowania.

Dzisiaj grzeje:
1. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki
2. Mijali umierającego psa w rowie, zadzwonili po pomoc, gdy już nie żył. Prawda przeraziła ratowników, było zupełnie inaczej
3. Moneta 2 zł czasem może być warta nawet 2 tys. zł. Wystarczy, że posiada jeden szczegół

„Drogi Benie, Piszę do Was, aby pogratulować Waszej postawy i sukcesu w zakończeniu egzaminów końcowych na kluczowym etapie. Gil, Lynn, Angela, Steph i Anne dobrze współpracowali z tobą w tym roku i zrobiliście wspaniałe postępy. Napisałam do Ciebie i Twoich rodziców, aby opowiedzieć Wam o wynikach testów. Bardzo ważną informacją, którą chcę, abyś zrozumiał, jest to, że te testy tylko w pewnym stopniu wskazują na to, jaki jesteś i na i Twoje umiejętności. Są ważne i dobrze Ci poszły. Jednak Ben Twist ma jeszcze wiele innych umiejętności i talenty, które my w Lansbury Bridge dostrzegamy i oceniamy przy pomocy innych metod. [...] Inne talenty, które posiadasz, których testy nie obejmują: – Twoje talenty artystyczne, zdolność do pracy w zespole, rosnąca niezależność, życzliwość, zdolność wyrażania opinii, zdolności sportowe, zdolność zawierania i utrzymywania przyjaźni, umiejętność omawiania i oceniania własnych postępów, talent do projektowania i budowania oraz zdolności muzyczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wszystkie te różne talenty i umiejętności sprawiają, że jesteś wyjątkową osobą. Będziemy zwracać na to uwagę, by mieć pewność, że robisz postępy i nadal się rozwijasz jako wspaniały, błyskotliwy, młody człowiek. Dobra robota Ben, jesteśmy z ciebie bardzo dumni. Wszystkiego najlepszego, Pani Clarkson.” - napisała pani Clarkson, nauczycielka Bena. Autyzm chłopca nie przeszkodził mu w realizacji marzeń

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kura zniosła jajko z ogonem. Porażające zdjęcia dziwnych jajek obiegły internet, prawda zwala z nóg
  2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  3. Kaszpirowski podzielił się swoją metodą na walkę z koronawirusem. Można się zaskoczyć
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  6. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba

Źródło: newsner.com

Następny artykuł