Beata Tyszkiewicz podczas emisji programu "Taniec z Gwiazdami"
fot. East News - TRICOLORS
Autor Olga Szmańda - 10 Sierpnia 2020

Wszyscy mężowie Beaty Tyszkiewicz. U czyjego boku wiodła życie pierwsza dama polskiego filmu?

Beata Tyszkiewicz nie bez powodu nazywana jest pierwszą damą polskiego kina. Aktorka uwielbiana jest przez miliony Polaków od lat. Mało kto jednak wie, że miała ona więcej niż jednego męża. Każdy wybranek Beaty Tyszkiewicz był równie znany i szanowany, jak ona sama.

Beata Tyszkiewicz jest najprawdopodobniej jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Kobieta w 1938 roku przyszła na świat w Pałacu w Wilanowie. Rodzice gwiazdy przyjaźnili się z Adamem i Beatą Branickimi, stąd częsta obecność Beaty Tyszkiewicz w posiadłości na warszawskim Wilanowie. Ze względu na swoje arystokratyczne pochodzenie aktorka nazywana jest „pierwszą damą polskiego filmu”. Jej debiutem na wielkim ekranie, była rola Klary w filmie "Zemsta". W ostatnich latach znana i kochana z programu „Taniec z Gwiazdami”, gdzie zasiada w jury. Gwiazda znana jest także z powodzenia u mężczyzn. Którym z nich udało jej się skraść serce?

Już dziś zjawisko, na które czekaliśmy aż 800 lat. Na niebie pojawi się Gwiazda BetlejemskaJuż dziś zjawisko, na które czekaliśmy aż 800 lat. Na niebie pojawi się Gwiazda BetlejemskaCzytaj dalej

Beata Tyszkiewicz i jej mężowie

Beata Tyszkiewicz od początku swojej kariery aktorskiej była uznawana za jedną z najpiękniejszych aktorek. Gwiazda do tej pory szczyci się niespotykaną urodą i nienagannym stylem. Nic dziwnego, że w latach młodości była rozchwytywana przez mężczyzn.

Ikona polskiego kina, która zagrała w ponad 100 produkcjach, miała trzech mężów. Kobieta za pierwszym razem wyszła za mąż za Andrzeja Wajdę, który wtedy już był godnie zapowiadającym się reżyserem. Para stanęła na ślubnym kobiercu, gdy reżyser miał 41 lat. Związek tej pary trwał jedynie dwa lata, a owocem ich miłości jest córka Karolina Wajda.

Drugim mężem aktorki był również reżyser. Witold Orzechowski, z którym wiodła życie Beata Tyszkiewicz, znany jest m.in. ze swoich produkcji „Kobiety bez wstydu”. Ich relacja nie trwała zbyt długo. Aktorka sama przyznaje, że było to małżeństwo szybkie i przypadkowe, dlatego postanowiła je zakończyć.

Ostatnim mężem Beaty Tyszkiewicz była jej miłość z lat młodości. Jacek Padlewski był jej pierwszym ukochanym, z którym postanowiła w późniejszych latach wziąć ślub. Niestety, ale przez brak czasu i nadmierną liczbę obowiązków, ich małżeństwo także się rozpadło. Jacek Padlewski był trzecim i ostatnim mężem Beaty Tyszkiewicz.

Andrzej Wajda Witold Orzechowski

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:


źródło: lelum.pl / plejada.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł