Bezrobotni mają szanse zarobić, a przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska
Fot. Unsplash.com / Arnaud Mesureur
Autor Bartosz Wróblewski - 24 Czerwca 2020

Bezrobotni zasadzą w Pakistanie 10 miliardów drzew

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tysiące ludzi na całym świecie straciło pracę. Pakistański rząd znalazł jednak sposób, by zapewnić miejsca pracy wielu nowym bezrobotnym, a jednocześnie podnieść poziom zalesienia kraju.

Według Reuters Pakistan politycy rozpoczęli ambitną kampanię określaną jako tsunami z 10 miliardów drzew. W ten sposób powstały ponad 63 tysiące nowych miejsc pracy.

Dzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćDzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Z inicjatywą takiego pięcioletniego programu już w 2018 roku wyszedł premier Imran Khan. W marcu akcja została zawieszona z powodu kwarantanny w Pakistanie. Jednak z powodu lawinowo rosnącego bezrobocia wśród pracowników rolnych, program został ponownie uruchomiony.

Pracownicy muszą nosić maseczki na twarz i przestrzegać zasad społecznego dystansu. Otrzymują codzienne wynagrodzenia jako „robotnicy z dżungli”, którzy sadzą drzewka i chronią je przed pożarami i nielegalną wycinką.

Pakistański rząd twierdzi, że większość drzew jest sadzona na obszarach wiejskich o niskich dochodach, dzięki czemu uboga miejscowa ludność może na tym skorzystać. Ministerstwo Ochrony Środowiska dodaje, że liczy na posadzenie do końca 2020 roku 20 milionów sadzonek, co łącznie, od początku projektu, da aż 50 milionów zasadzonych drzew. Rządzący deklarują, że aby osiągnąć cel, zatrudnią w tym roku trzy razy więcej ludzi niż w zeszłym.

Kraj, który stoi sadzonkami

To nie pierwszy raz, kiedy pakistański naród znalazł się na pierwszych stronach gazet z powodu sadzenia drzew. Tsunami z 10 miliardów drzew jest kontynuacją szeroko zakrojonego wcześniejszego wysiłku rządu, który zaowocował ponad 300 tysiącami nowych miejsc pracy i milionami sadzonek w prowincji Khyber Pakhtunkhwa w 2017 roku.

Malik Amin Aslam, doradca premiera ds. zmian klimatu, powiedział Reutersowi, że ustawodawcy mają nadzieję wykorzystać pandemię do zintensyfikowania wysiłków przeciwko zmianom klimatu.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

– Ten tragiczny kryzys to okazja, którą wykorzystaliśmy – stwierdził Aslam. – Pielęgnowanie przyrody przyszło na ratunek ekonomiczny tysiącom ludzi – podsumował polityk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: Good News Network

Następny artykuł