Bocian uzyskał pomoc na posterunku policji.
fot. policja.pl
Autor Olga Szmańda - 14 Sierpnia 2020

Niecodzienna interwencja policji. Noc na komendzie spędził... bocian

Bocian znalazł się w troskliwych rękach polskich władz. Zwierzę nie spodziewało się, że wyląduje na komendzie. Ptak podróżował z miejsca zatrzymania policyjnym radiowozem. Szczycieńska służba mundurowa zajęła się nim, ponieważ stwarzał zagrożenie na drodze. Interwencja mundurowych okazała się nieoceniona.

Interwencja przeprowadzona przez policjantów szczycieńskiej komendy należy tych niecodziennych. Funkcjonariusze zaopiekowali się bowiem rannym bocianem. Młody ptak spacerował po DK-57 na trasie Szczytno-Biskupiec. Zwierzę poruszało się z trudnością, ponieważ miało złamane skrzydło. Ptak był wyczerpany.

Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystaćTysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystaćCzytaj dalej

Bocian zeznawał na komendzie?

W poniedziałek 20 lipca 2020 roku, przed godziną 20:00 dyżurny oficer komendy w Szczytnie odebrał anonimowe zgłoszenie dotyczące zwierzęcia na trasie. Wynikało z niego, że po drodze krajowej 57 na trasie Szczytno-Biskupiec, przechadza się ranny bocian. Maluch był zagrożeniem dla siebie i uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Nie, 12-letniej Julii nie ukradziono aparatu słuchowego


W celu zabrania zwierzęcia z drogi na miejsce udali się policjanci z patrolu. Sierż. Sebastian Chamera i st. post. Kamil Mendelewski podjęli się próby odnalezienia zwierzęcia. Bocian spotkał swoich wybawców w miejscowości Popowa Wola. Po wstępnych oględzinach policjanci zauważyli złamane skrzydło u ptaka. Postanowili niezwłocznie zabrać go na komendę. Ranne zwierzę musiało znaleźć się w ciepłym i bezpiecznym miejscu. Niestety, ze względu na późną porę, jedynym takim miejscem był komisariat policji. Obaj mundurowi od razu zajęli się ptakiem i nawiązali kontakt z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Ptaków. Następnie czekali razem z bocianem na przetransportowanie go do lecznicy dla zwierząt, gdzie uzyskał specjalistyczną pomoc.Policjanci i bocian

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pieski poznały nowego członka rodziny, czekały na to aż 9 miesięcy. Ich reakcja chwyta za serce
  2. Na planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły ocean
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Zdjęcie szatni Barcelony z meczu z Bayernem wyciekło do sieci. Porażająca scena, nie chcieli, by ktoś ją widział (FOTO)

Źródło: policja.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł