Metallica funduje stypendia dla młodzieży
fot. commons.wikimedia.org (CC BY-SA 4.0) ; Kreepin Deth
Autor Olga Szmańda - 13 Sierpnia 2020

Zespół Metallica funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Dzięki muzykom uczniowie otrzymają szansę na rozwój

Okazuje się, że Metallica ma nie tylko ogromny talent muzyczny, ale i wielkie serca. Ufundowane przez zespół stypendia wspomogą potrzebujące osoby, które chcą się rozwijać. Programu stypendialny nosi nazwę „Metallica Scholars”.

Dzięki inicjatywie znanego amerykańskiego zespołu muzycznego aż piętnaście placówek zawodowych, szkolących młodych techników, otrzyma kwotę ponad 100 tys. dolarów. Zespół wspiera osoby, które mają nabyć umiejętności techniczne i wkroczyć w przyszłości na rynek pracy Stanów Zjednoczonych.

Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystaćTysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystaćCzytaj dalej

Stypendia od Metallica

- Cześć wszystkim, tu Lars Ulrich z Metalliki. W zeszłym roku uruchomiliśmy program stypendialny dla osób ze społeczności lokalnych. Chcemy, by poprzez praktyki nabywały potrzebne umiejętności i rozwijały kariery zawodowe. Pomaga nam w tym zadaniu organizacja partnerska American Association of Community Collages - napisał w komunikacie prasowym perkusista zespołu.

- Dostrzegamy jak ważne są osoby o wiedzy technicznej w trakcie naszych tras koncertowych. Aby móc występować potrzebujemy wielkiej liczby ciężko pracujących ludzi, którzy są w stanie przygotować od podstaw całą infrastrukturę sceniczną. Jest to dla nas niewyobrażalna pomoc - tłumaczy dalej muzyk.

"Metallica Scholars" jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć fundacji All Within My Hands, założonej przez zespół Metallica. Dzięki zaangażowaniu muzyków nawet Polska otrzymała dofinansowanie. Podczas koncertu grupy w 2019 roku, muzycy przekazali darowiznę w wysokości ponad 200 tys. złotych na ręce Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Białoruskie media chwalą się gratulacjami z Polski dla Łukaszenki. To oficjalne gratulacje polskich władz?

- Mamy wielką przyjemność kontynuowania programu stypendialnego w drugim roku z rzędu. Tym razem przeznaczyliśmy na ten cel półtora miliona dolarów. Tą kwotą wesprzemy wszystkie dziesięć szkół, które współpracowały z nami w 2019 roku, a także pięć nowych placówek wybranych do programu w tym roku - podał Ulrich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piasku
  2. Na planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły ocean
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Ogromna tragedia w górach. Nie żyje polski sportowiec, miał tylko 27 lat

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł