Chłopiec wybudził się ze śpiączki
Fot. dobrewiadomosci.net.pl
Autor Kamila Krótka - 26 Sierpnia 2020

Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Wtedy 13-latek wybudził się ze śpiączki

Chłopiec zapadł w śpiączkę, którą spowodowały poważne obrażenia mózgu doznane po wypadku. Lekarze stwierdzili, że nie ma szans na przeżycie i podjęli decyzję o odłączeniu go od aparatury. Wtedy zdarzył się cud - chłopiec odzyskał przytomność i powoli odzyskuje dawne zdrowie.

Chłopiec uległ wypadkowi podczas zabawy z kolegą. Siedząc na przyczepie ciągniętej przez quada, w pewnym momencie spadł na jezdnię w wyniku gwałtownego manewru kierowcy. Został wtedy przygnieciony przyczepą i stracił przytomność.

Od 25 lat zapuszcza włosy. Jak dziś wyglądają najdłuższe kosmyki na świecie?Od 25 lat zapuszcza włosy. Jak dziś wyglądają najdłuższe kosmyki na świecie?Czytaj dalej

Chłopiec w śpiączce

13-letni Trenton McKinley pochodzi z Alabamy. Po wypadku trafił do szpitala z siedmioma pęknięciami czaszki, a jego praca serca zatrzymała się aż 4 razy. Po tym, jak reanimowano go ostatnim razem, stwierdzono uszkodzenie pnia mózgu. Lekarze dostrzegli też, że jego serce bije wyłącznie dzięki zaaplikowanej mu adrenalinie.

Po dwóch miesiącach w stanie śpiączki lekarze stwierdzili, że chłopiec nie ma szans na przeżycie. Zamierzali odłączyć go od podtrzymującej aparatury.

Rodzinie trudno było pogodzić się z tragicznym losem. Zdążyła podpisać już zgodę na przeszczep organów, które uratowałyby pięcioro innych dzieci.

- Wiedziałam, że on by się nie wahał, by uratować pięć innych żyć – napisała na Facebooku.

Cudowne wybudzenie

Zaraz przed odłączeniem respiratora chłopiec dokonał niemożliwego. Mimo diagnoz lekarzy, chłopiec zaczął walczyć o życie i w końcu wybudził się ze śpiączki. Teraz ma szansę powrócić do sprawności psychicznej i fizycznej.

Co prawda musi nosić specjalny kask chroniący głowę, ale najważniejsze, że chłopiec dochodzi do siebie. Czeka go długa rehabilitacja, dzięki której w pełni powróci do zdrowia, jakim cieszył się przed wypadkiem.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. W TVP Info pomylono flagi. Tłumaczenie: “bez wpływu na merytoryczną część programu”

- Nie ma innego wytłumaczenia niż Bóg. Nawet lekarze to przyznali – powiedział nastolatek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać
  2. Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policję
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł