Oto Bella, Bonnie i Bolt
Fot. instagram.com/beautiesandthebolt
Autor Olga Szmańda - 26 Sierpnia 2020

Trzy psy zwiedzają świat w stylowych okularach

Psy w okularach zwiedzają świat ze swoim właścicielem i podbijają internet. Niesamowity wygląd tych czworonogów to nie kwestia mody, lecz ochrony przed szkodliwymi promieniami UV. Właściciel pupili specjalnie szkolił psy do noszenia osobliwego gadżetu. Tym bardziej, że to psiaki po przejściach.

Prawdziwa historia tych psów jest wzruszająca. Wszystkie trzy mają za sobą trudne chwile. 7-letnia Bella została porzucona w tekturowym pudełku razem z resztą swojego miotu. 2-letni Bolt urodził się ze złamanym ogonem, więc nie miał wartości dla swojego hodowcy i został odstawiony od zdrowego i ładniejszego rodzeństwa. A 3-letnia Bonnie jest głucha, dlatego właściciel jej nie chciał.

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Pies z kulawą nogą

Nowym właścicielem wszystkich trzech psów został Tim Livesey. Z początku u jego boku znajdowały się jedynie dwa pupile. Po pewnym czasie mężczyzna dowiedział się, że głuchy pies z farmy potrzebuje nowego domu. Pojechał do Nowego Meksyku z Bellą i Boltem, aby spotkać się z psiakiem. W trakcie zapoznania okazało się, że Bonnie też urodziła się ze złamanym ogonem. To był znak. Mężczyzna postanowił stworzyć sobie grupę psiaków. Bella i Bolt świetnie dogadywały się z nowym członkiem swojej paczki i wkrótce stały się nie tylko przyjaciółmi, lecz także obrońcami młodszej koleżanki.

Okulary dla psa

Historia ze wzrokiem Bonnie rozpoczęła się podczas spaceru całej trójki. Niecałe dwa miesiące po dołączeniu do rodziny, Bonnie przestała zauważać otaczającą ją roślinność. W trakcie jednego ze spacerów Bolt obejrzał się w celu sprawdzenia, gdzie znajduje się młodsza siostra. Wtedy właściciel pierwszy raz zauważył defekt wzroku Bonnie. Suczka nie zauważyła podkradającego się do niej kojota. Nie była w stanie obronić się przed drapieżnikiem. Na szczęście jej opiekunowie Bella i Bolt, szybko wzięli sprawę w swoje łapy i odpędzili natręta.

Teraz Beauties and the Bolt, jak są znane na Instagramie, są stałymi towarzyszami Tim’a w przygodach w pobliżu ich domu w Henderson w stanie Nevada. Dzięki cierpliwości i szkoleniu wzmacniającemu 43-latek pomógł każdemu psu nauczyć się akceptować gogle chroniące oczy przed kolcami kaktusa i promieniami słonecznymi.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?

Psy, każdego ranka odbywają około 7-milowy spacer w pobliżu domu, a także wieczorne wędrówki co najmniej raz w tygodniu. Ze względów bezpieczeństwa Bonnie nosi wibrujący kołnierz z pilotem na wypadek, gdyby nie potrafiła odnaleźć się w terenie. Na jej różowym kołnierzu i smyczy widnieje napis „Jestem głucha”, a na kamizelce napis „Głuchy szczeniak”, dzięki czemu dobroduszni nieznajomi nie przestraszą jej, głaszcząc od tyłu. Dodatkowo Livesey trenuje wszystkie swoje psy, aby rozumiały wskazówki werbalne oraz sygnały pozawerbalne. Mężczyzna zauważył, że jest to pożyteczna praktyka, ponieważ w każdym wieku może wystąpić utrata słuchu lub wzroku. Cała ekipa regularnie podróżuje i cieszy się swoim towarzystwem.

Bella, Bonnie i BoltBella, Bonnie i Bolt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraków. Inspektorzy weszli do opuszczonego mieszkania, żeby uratować zwierzęta. Zastali widok jak z koszmaru, porażające
  2. Niezwykle niebezpieczny pająk pojawił się w Polsce. Jest w całym kraju
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Lionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykom

źródło: today.com

Następny artykuł