Czechy: jeleń odebrał myśliwemu broń
fot. commons.wikimedia.org (CC BY-SA 3.0) ; Mathias Bigge
Autor Olga Szmańda - 27 Listopada 2020

W Czechach grasuje uzbrojony jeleń. Zaatakował myśliwego, zabrał mu strzelbę i uciekł

Czechy poinformowały o nietypowym zgłoszeniu otrzymanym przez policję od jednego z myśliwych. Mężczyzna zadzwonił by poprosić o pomoc podczas niesłychanej sytuacji. Okazało się, że myśliwy w trakcie polowania napotkał jelenia. Zwierzę zaatakowało łowcę i zabrało mu broń palną. Niecodzienna historia z pewnością da do myślenia każdemu kolejnemu myśliwemu.

Czechy poinformowały o niecodziennym zdarzeniu, do którego doszło podczas spotkania myśliwego z jeleniem. Czeska policja otrzymała zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował władze o ataku zwierzęcia. Na domiar złego jeleń zabrał tropicielowi broń palną.

9-latek zarabia na YouTube ponad 100 mln zł. Nie uwierzycie, czym zaskarbił sobie sympatię fanów9-latek zarabia na YouTube ponad 100 mln zł. Nie uwierzycie, czym zaskarbił sobie sympatię fanówCzytaj dalej

Do zdarzenia doszło w okolicy miasta Horní Planá na południu Czech. W trakcie przechadzki po lesie myśliwych doszło do nietypowego zdarzenia.

Kiedy grupa mężczyzn przechodziła przez las ich pies spłoszył jelenia. Przestraszone zwierzę od razu rzuciło się na myśliwego. Po chwili jeleń zniknął w lesie i słuch po nim zaginął.

Czechy: jeleń zaatakował myśliwego

Podczas ataku ze strony jelenia doszło do uszkodzenia okrycia wierzchniego mężczyzny. Niestety został mu wydarty rękaw od kurtki a strzelba myśliwego zaczepiła się na porożu zwierzęcia.

Mimo że broń myśliwska była bez amunicji i magazynka, łowcy musieli zgłosić całą sprawę na policję. Mężczyźni musieli dodać również, że jeleń uciekł do lasu z ich bronią.

Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodziankaOd 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodziankaCzytaj dalej

Czeska policja poinformowała, że jeden z łowców po pewnym czasie zauważył jelenia, który zaatakował jego grupę. Zwierzę znajdowało się kilometr od miejsca całego zdarzenia. Mężczyźni przeszukiwali później las, niestety nie udało im się znaleźć swojej broni.

- Gdy ktoś znajdzie broń, jest zobowiązany oddać ją najbliższemu posterunkowi policji lub zgłosić znalezisko - informuje Jiří Matzner, rzecznik południowoczeskiej policji.

Na szczęście cała sytuacja w Czechach nie miała tragicznego w skutkach zakończenia. Jak widać zwierzę było znacznie mądrzejsze od polujących na nie myśliwych. Tym samym jeleniowi udało się uratować własne życie i być może wielu innych osobników.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poroniła 16 razy, lekarze nie wiedzieli, jak jej pomóc. Gdy traciła nadzieję, zdarzyło się niemożliwe
  2. Ktoś zakłada pułapki na zwierzęta. Zginął ukochany owczarek niemiecki, musiał cierpieć wiele godzin
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Zdumiewa odważnym kolorem włosów

Sytuacja, która dotknęła czeskich myśliwych z pewnością powinna dać do myślenia innych polującym na zwierzęta w lasach. Ewidentnie otaczająca fauna i flora jest w stanie samodzielnie się bronić, a sytuacja czeskich łowców jest pięknym przykładem na ironię sytuacji między myśliwym a jego ofiarą.

Małżeństwo Szkudlarków z Kalisza ma 9 synów. W rodzinie doszło ostatnio do historycznego wydarzeniaMałżeństwo Szkudlarków z Kalisza ma 9 synów. W rodzinie doszło ostatnio do historycznego wydarzeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kot rzucił się w stronę płaczącego dziecka. Sekundę później dzieje się niemożliwe, rodziców zamurowało
  2. Jedno badanie może zdecydować o wszystkim. Szczepionka na koronawirusa nie ze wskazaniem dla wszystkich
  3. Pamiętacie Marusię z filmu “U Pana Boga za piecem”? Wiemy, jak dziś wygląda Irina Łaczina
  4. Do polskich lasów zawitało wyjątkowe zwierzę. Nagranie robi furorę w sieci
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Podczas porodu przeżyła prawdziwą traumę. Zachowanie położnej nie mieści się w głowie
  7. Nie żyje aktor, który wcielał się w najpopularniejszą postać w dziejach. Fani kultowej produkcji nie dowierzają

Źródło: podroze.onet.pl

Następny artykuł