Domki w Dolomitach jak z bajki
Fot. deezen.com
Autor Kamila Krótka - 29 Sierpnia 2020

Widok z okien oszałamia. Domki z najpiękniejszą panoramą świata we włoskich Dolomitach

Domek z dziecięcych marzeń w końcu stał się rzeczywistością. Wszystko za sprawą architektów, którzy stworzyli projekt idealnie wpisujący się w górski krajobraz.

Domki mediolańskich architektów zdają się unosić w powietrzu. A to dzięki temu, że są mocowane do wzgórza. Razem z lasem i oszałamiającym widokiem na Dolomity tworzą bajkową kompozycję. Któż nie chciałby się w nich znaleźć?

Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiOdwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymiCzytaj dalej

Domki jak z bajki

Zatrudnieni w pracowni Peter Pichler Architecture wyszli naprzeciw dziecięcym marzeniom. Tree houses z jednej strony mają futurystyczny design, z drugiej doskonale komponują się z dziką naturą.

Na początku planowano przeznaczyć projekt do celów hotelowo-gastronomicznych, jednak główny inicjator projektu Peter Pichler zmienił decyzję, stawiając na: “nowe doświadczenie życia w lesie i maksymalne połączenie z naturą”.

Symbioza z naturą

Widok z okna domku zapiera dech w piersiach. Ogromne przeszklenia pozwalają podziwiać najpiękniejszą panoramę Dolomitów. Celem autora było stworzenie przestrzeni, w której każdy gość będzie czuł się jak u siebie. Dlatego opracował projekt przytulnych wnętrz - każdy domek będzie posiadał salon, a w nim miejsce do czytania książek oraz łazienkę i sypialnię.

Każdy domek ma mieć 2 piętra i zajmować powierzchnię od 35 do 45 metrów kwadratowych. Zostaną zbudowane z drewna modrzewia i jodły - tak, aby pasowały do otoczenia. Dach i zewnętrzne pokrycie domków zostaną pomalowane na czarno.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda

Domki do ocieplenia zimą będą wykorzystywać energię geotermalną, co znaczy, że kompleks będzie wyposażony w pompy gruntowe i system wykorzystywania wody deszczowej. Idealne miejsce na wakacje, nie prawdaż?

Bajkowe domki w Dolomitach

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby
  2. Ogromna trąba wodna nad Bałtykiem. Przerażające nagranie
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole

źródło: dezeen.com

Następny artykuł