Dziewczynka uratowana z gruzów w Turcji
fot. screen Youtube - Daily Mail
Autor Olga Szmańda - 2 Listopada 2020

Trzylatkę po 65 godzinach wyciągnęli spod gruzów. Niewiarygodne nagranie z akcji ratunkowych w Turcji

Dziewczyna zginęła podczas trzęsienia ziemi w Turcji została uratowana. Mała 3-latka oraz druga 14-letnia nastolatka. Obie obecnie są już bezpieczne i znajdują się w szpitalu. Ich życiu nie zagraża nic poważnego. Akcja ratunkowa w Turcji nadal trwa a służby mundurowe każdego dnia z godziny na godzinę odnajdują nowych poszkodowanych.

Dziewczynka uratowana w Turcji jest jedną z nielicznych ofiar, które udało wydobyć się spod gruzów budynków po trzęsieniu ziemi. Akcje ratunkowe po zdarzeniach, do których doszło na terenie Turcji i Grecji nadal trwają. Niestety bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 81 osób.

39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się święta39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się świętaCzytaj dalej

Mimo ciężkich warunków pracy ekipy ratunkowe z godziny na godzinę przekopują się przez gruzy i szukają żywych ocalałych z katastrofy. Tym razem po około 65 godzinach udało się znaleźć dziewczynkę, która samotnie musiała walczyć o życie pod zawalonymi budynkami.

Agencja Reutera przytaczając dane od lokalnych władz poinformowała, że piątkowe trzęsienie ziemi w Grecji i Turcji pochłonęło co najmniej 81 ofiar śmiertelnych. Ciała ofiar znaleziono m.in w Izmir tureckiej prowincji. Pracownicy służb porządkowych i ratunkowych przeszukiwali tamtejsze rumowiska po aż ośmiu budynkach. Kilka dni temu poinformowano także o dwóch ofiarach śmiertelnych w Grecji na wyspie Samos.

27 księży zaapelowało w sprawie wyroku TK. W liście padły mocne słowa na temat decyzji polityków27 księży zaapelowało w sprawie wyroku TK. W liście padły mocne słowa na temat decyzji politykówCzytaj dalej

Dziewczynka uratowana spod gruzów

W minioną niedzielę stacja TVN pokazała nagranie z roztrzaskanego ośmiopiętrowego budynku, gdzie ratownikom udało uratować się 16-letnią dziewczynkę. Nastolatka spędziła pod gruzami aż 17 godzin.

Na szczęście kolejni ratownicy dostali się pod zawalone budynki i udało im się znaleźć i uratować życie kolejnego dziecka. Tym razem w poniedziałek służby odnalazły 3-letnią dziewczynkę, która znajdowała się 65 godzin pod ruinami budynku. Ocalała leżała tam razem ze swoją matką i trojgiem rodzeństwa.

Kolejnym zaskakującym przypadkiem była inna 14-latka, która znajdowała się pod zawalonym budynkiem około 58 godzin. Na szczęście ratownikom również udało się ją uratować. Do akcji doszło w niedzielę.

Tureckie media informują o zdarzeniu

Akcja ratunkowa 3-letniej dziewczynki została nagrana i opublikowana przez tureckie media. Tamtejsza agencja ds. zarządzania kryzysowego AFAD poinformowała, że rannych w wypadku jest około 962 osób. Dodali jednak, że 740 zostało już wypisanych ze szpitali. Obecnie w miejscu zdarzenia wybudowano 3500 namiotów i 13 tys. łóżek dla poszkodowanych.

Dzisiaj grzeje:
1. Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomnieć
2. Wielkie serce Piotra Adamczyka i jego żony. Schronisko jest im bardzo wdzięczne
3. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejny

- Najbardziej dotkniętym wstrząsami okazało się tureckie miasto Bayrakli bezpośrednio przylegające do Izmiru. To właśnie tam doszło do największych zniszczeń materialnych i strat w ludziach - podaje francuska agencja AFP.

Motorniczy zdobyli się na wyjątkowy gest wobec protestujących. Zdjęcia z manifestacji mówią same za siebieMotorniczy zdobyli się na wyjątkowy gest wobec protestujących. Zdjęcia z manifestacji mówią same za siebieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Dziewczynka oglądała telewizję, kiedy owczarek głośno szczeknął. Od razu wiedziała, co się dzieje
  6. Dziecko przytuliło się do ogromnego rottweilera. Reakcja psa jedna na milion

Źródło: tvn24.pl

Następny artykuł