Strajk Kobiet - motorniczy w trakcie pochodu kobiet postanowił wykonać symboliczny gest wsparcia
fot. East News - ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Olga Szmańda - 2 Listopada 2020

Motorniczy zdobyli się na wyjątkowy gest wobec protestujących. Zdjęcia z manifestacji mówią same za siebie

Strajk Kobiet od kilku dni okupuje ulice całego kraju. Silne i waleczne kobiety oraz ich wspierający mężczyźni dzień w dzieļ wychodzą na ulice by manisfestować swój sprzeciw dotyczący wyroku Trybunału Konstytucyjnego związanego z zakazem aborcji w Polsce. W trakcie jednego z piątkowych marszu pod hasłem “Na Warszawę”, motorniczy warszawskich tramwajów zdobyli się na niebywały gest w stronę protestujących. Zdjęcia z wydarzenia pokazują jak dużą siłą i wsparciem obdarzeni są uczestnicy Strajku Kobiet.

Strajk Kobiet od 22 października 2020 roku dzień w dzień okupuje ulice prawie wszystkich polskich miast. Protestujące przyłączyły się również poza granicami państwa do wspierania inicjatywy.

39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się święta39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się świętaCzytaj dalej

Wyjście kobiet i ich wspierających mężczyzn na ulice związane jest z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w sytuacji ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z konstytucją RP.

Wzburzenie wywołane wyrokiem TK doprowadziło do licznych protestów i manifestacji. Od rzeczonego czwartku cała Polska żyje historią kobiet, którym zabrano wybór. Przez panującą w kraju pandemię koronawirusa wiele z aktywistek wyraża swój sprzeciw w mediach społecznościowych. Kobiety zaangażowane w Strajk Kobiet wszystkimi siłami mobilizują się do walki o swoje prawa.

Jednym z zaskakująco wzruszających i motywujących elementów Strajku Kobiet, który odbył się w piątek 30 października w Warszawie było wsparcie ze strony motorniczych. Przed kilkoma dniami na czołach warszawskich tramwajów pojawiły się nietypowe napisy, które miały okazać solidarność z protestującymi.

Zagrał na pianinie dla niewidomego słonia. Nagrano zdumiewającą reakcję zwierzęcia, internauci są zachwyceniZagrał na pianinie dla niewidomego słonia. Nagrano zdumiewającą reakcję zwierzęcia, internauci są zachwyceniCzytaj dalej

Strajk Kobiet - wsparcie z każdej strony

Podczas piątkowego marszu 30 października 2020 roku motorniczy i motornicze warszawskich tramwajów pokazali piękny gest wobec miliona kobiet. Większość z pojazdów poruszających się po stolicy zatrzymywała się na ulicach, a największą uwagę zwracały napisy znajdujące się na czele wagonu. Zamiast numeru i nazwy trasy widniały tam hasła okazujące solidarność z protestującymi.

"Kobiety! Jesteśmy z wami!" - przeczytać można było na warszawskich tramwajach.

Piątkowa manifestacja i zdjęcia rzeczonych pojazdów komunikacji miejskiej zrobiły ogromne wrażenie na internautach. O zdarzeniu pisały nie tylko media, ale także wszelkiego rodzaju organizacje charytatywne wspierające prawa kobiet.

- W Warszawie stanęły już tramwaje. I puszczają do nas oko - czytamy pod zdjęciem na fanpage'u Dziewuchy Dziewuchom.

Andrzej Grabowski przywołał Andrzej Grabowski przywołał "prorocze słowa" Dariusza Gnatowskiego. Poruszające wspomnienie o znakomitym aktorzeCzytaj dalej

Tramwajarze wspierają kobiety

Portal kobieta.gazeta.pl postanowił zadać pytanie osobom odpowiedzialnym za akcję wspierania kobiet. Informacji udzielił im na ten temat jeden z przedstawicieli Biura Marketingu i Komunikacji Społecznej Tramwaje Warszawskie sp. z o.o. Tym samym tramwaje warszawskie wyjaśniły cel swojej akcji.

Dzisiaj grzeje:
1. Agnieszkę Fatygę wspomina mąż artystki, Wojciech Olszański. Padły słowa, których po prostu nie da się zapomnieć
2. Zatrzymał auto na środku drogi, wyrzucił karton. W środku żywe stworzenia, o mało nie wpadły pod rozpędzone auta
3. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Eleni, Beata Kozidrak i Nelly Furtado. Uczestnicy zachwycili swoimi kreacjami po raz kolejny

- Wyświetlenie napisów na tramwajach i na wyświetlaczach na przystankach jest inicjatywą warszawskich tramwajarzy i tramwajarek. Zastanawialiśmy się, czy i jak zabrać głos w sprawie, o której mówi cała Polska. Musieliśmy poświęcić trochę czasu na zmianę ustawień systemów, które odpowiadają za wyświetlanie takich informacji. Zależało nam, by to było gotowe na piątkowy wieczór i popołudnie - mówi portalowi kobieta.gazeta.pl, jeden z przedstawicieli Tramwajów Warszawskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała, co pies robi z kotem, gdy właściciele wychodzą z domu. Nie mogli uwierzyć
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Pierwsze spotkanie niemowlęcia z małym buldożkiem. Rodzice wszystko nagrali
  6. Jak oduczyć psa szczekania? 3 proste triki, które sprawią cuda
  7. Łódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorów

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Następny artykuł