Mężczyzna postanowił, że zagra na pianinie dla niewidomego słonia
fot. Paul Barton / YouTube
Autor Olga Szmańda - 2 Listopada 2020

Zagrał na pianinie dla niewidomego słonia. Nagrano zdumiewającą reakcję zwierzęcia, internauci są zachwyceni

Mężczyzna postanowił odegrać niezwykły koncert na fortepianie. Okazuje się, że jego słuchaczem był niezwykły słoń. Pianista udowodnił tym samym, że zwierzęta i ludzie są niezwykle do siebie podobni. Mężczyzna postanowił, że wykona koncert dla niewidomego słonia, a zwierzę zupełnie zaskoczyło go swoim zachowaniem. Nagranie nietypowego wykonania i zachowania słonia rozczula każdego oglądającego.

Mężczyzna postanowił udowodnić, że zwierzęta są bardziej podobne do ludzi niż komukolwiek mogłoby się zdawać. Niejednokrotnie ludzie uważają, że świat zwierząt jest już całkowicie odkryty przez człowieka. Okazuje się jednak, że okazy takie jak słonie są w stanie zaskoczyć największych znawców świata zwierząt.

ZUS wprowadził zmianę dotyczącą świadczeń. Polaków z pewnością ucieszy nowe rozwiązanieZUS wprowadził zmianę dotyczącą świadczeń. Polaków z pewnością ucieszy nowe rozwiązanieCzytaj dalej

Słonie od dawna fascynują ludzi, którzy zauważyli ich niebywale podobne zachowanie do tych, które kojarzone są zazwyczaj z człowiekiem. Empatia tych zwierząt, zdolność odczuwania emocji oraz kreatywność to niekwestionowane cechy osobowości słoni. Jeden z nich okazał się także niezwykłym koneserem kultury i sztuki podczas słuchania koncertu.

Mężczyzna dał koncert dla słonia

Paul Barton, brytyjski muzyk postanowił wnieść pianino do środka dżungli w sanktuarium dla słoni. Muzyk tym samym miał zamiar dać koncert, którego mógłby posłuchać te niezwykłe i potężne zwierzęta. Jednym z jego głównych odbiorców był niewidomy słoń Lam Duan.

Biedronka kusi klientów prawdziwymi hitami. Polacy już ustawiają się w kolejkachBiedronka kusi klientów prawdziwymi hitami. Polacy już ustawiają się w kolejkachCzytaj dalej

Podczas grania na pianinie muzyk postanowił, że nagra całe zdarzenie. Nie spodziewał się jednak jak słoń zareaguje na ten niezwykły koncert. Najciekawszym jednak elementem wideo jest nie tyle muzyka, co zachowanie niewidomego słona. 62-letni zwierzak przez znaczną część swojego życia był niewidomy. Uratowany obecnie jest pielęgnowany w sanktuarium ElephantsWorld w Tajlandii.

Klasyka w najlepszym wydaniu

Brytyjski artysta zagrał dla słonia utwór Frédérica Chopina, Johanna Sebastiana Bacha, Franza Schuberta i Erika Satie. Nagranie pokazało tym samym jak tak egzotyczne zwierze jak słoń potrafi przeżywać słuchanie muzyki i cieszyć się utworami wielkich klasyków.

Brytyjczyk wpadł na pomysł grania dla zwierząt dzięki pewnej wyprawie na most rzeki Kwai. To tam właśnie dowiedział się o znajdującym się nieopodal sanktuarium dla słoni i o tym jakimi zwierzętami opiekują się tam wolontariusze.

Kiedy usłyszał historię starych, rannych i upośledzonych zwierząt wiedział, że będzie chciał umilić im część życia. Sam mówi, że słonie są jednymi z jego ukochanych zwierząt i od dawna podziwia ten gatunek ssaków. Wiedział, że musi zabrać swoje pianino w głąb dżungli i dostarczyć słoniom niezwykłych muzycznych doznań.

Brytyjski artysta opowiedział również w licznych wywiadach, że praktycznie wszystkie zaobserwowane przez niego słonie reagują w ten sam specyficzny sposób na dźwięki muzyki.

Dzisiaj grzeje:
1. Wielki bank zdecydował się poprzeć strajkujące kobiety. Piękne zachowanie władz i pracowników instytucji
2. Fatalny wypadek na autostradzie. Tysiące zwierząt nie dostaną teraz jedzenia, nic nie można uratować
3. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest

Zwierzęta zaraz po usłyszeniu pierwszych akordów zaczynają się ruszać. Niektóre z nich podchodzą do instrumentu i dotykają go swoją trąbą. Inne tanecznym krokiem poruszają się wkoło muzyka i jego pianina. Z kolei inne tańczą i podrygują na swój sposób słysząc dźwięki utworów muzyki klasycznej. Zobaczcie sami:

Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona JohnaOlaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona JohnaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maleńki buldog złości się na swoją mamę. Właścicielka nagrała najbardziej uroczy napad gniewu
  2. Słowa grzęzną w gardle. Mąż zostawił przed zamkniętym cmentarzem wiadomość do zmarłej żony
  3. Bank wyszedł z inicjatywą, z której skorzystają tysiące Polaków. "Odpowiedzialność za Polskę i Polaków jest wpisana w naszą misję i strategię"
  4. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  5. Joanna Jabłczyńska uciekła z Warszawy. Fani nie dowierzają, dla kogo porzuciła wielkomiejskie luksusy
  6. Dziewczynka oglądała telewizję, kiedy owczarek głośno szczeknął. Od razu wiedziała, co się dzieje
  7. Łódź. Ktoś zakleił szczelnie karton i porzucił w krzakach. Zawartość tajemniczego pudełka przeraziła inspektorów

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł