Kawa w kapsułkach może być eko
Fot. Unsplash / Kous9
Autor Kamila Krótka - 12 Czerwca 2020

Kawa w kapsułkach z ekologicznego tworzywa

Pijąc trzy kawy dziennie, każdego roku do twojego kosza trafia 1095 plastikowych kapsułek po kawie. Mnożąc ten wynik przez liczbę osób na świecie, uzyskujemy miliardowe ilości wyrzucanych opakowań. Nareszcie opracowano dla nich biodegradowalną alternatywę.

Nowe kapsułki w składzie posiadają przede wszystkim rośliny. Projekt został opracowany przez startup Varden z Melbourne, dla którego priorytetem jest zmniejszenie ilości plastiku wykorzystywanego na świecie. Założycielami firmy są Stuart Gordon i Mark Appleford.

Koniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiKoniec z bardzo nieprzyjemną procedurą medyczną. Wspaniała wiadomość ze świata nauki. Wielka zasługa małej kapsułkiCzytaj dalej

Kapsułki do kawy na bazie roślin

Współcześnie istnieje już wiele materiałów biodegradowalnych zastępujących plastik,
a jednak pomysł członków Varden różni się od swoich poprzedników. Mimo że i inne tworzywa powstają na bazie roślin, twórcy tego projektu zapewniają o jego oryginalności.

Innowacyjność polega na tym, że do produkcji nie ma potrzeby wykorzystywania bakterii. Okazuje się, że nawet bez ich obecności, efekt pozytywnie zaskakuje. Tworzywo wyglądem przypomina papier, a przy tym zachowuje wszystkie zalety plastiku. Różni się jednak najważniejszą w tym przypadku kwestią – nie powoduje zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

Produkcja biodegradowalnych opakowań

Varden posiada teraz instalację zamkniętą w 12-metrowym kontenerze. Pieniądze pozyskane od sponsorów pozwolą w przyszłości powiększyć skalę produkcji i w ten sposób produkować 20 mln kapsułek rocznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Projekt wspiera fundusz Horizons Ventures, który wsparł go kwotą 2 mln dolarów. Stoi za nim Li Ka-shing. To jeden z najbogatszych ludzi na świecie, znany z prośrodowiskowej postawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: green-news.pl

Następny artykuł