Elżbieta II uhonorowała Polkę za swoją wieloletnią pracę
fot. East News - AFP
Autor Olga Szmańda - 5 Stycznia 2021

Elżbieta II w wyjątkowy sposób uhonorowała Polkę. Podarowała jej srebrny medal Royal Victorian

Elżbieta II postanowiła uhonorować pracującą dla rodziny królewskiej Polkę. Kobieta została wyróżniona przez samą królową. Agnieszka Monika Kosterska, która pracuje jako pomoc gospodyni w królewskiej rezydencji w Londynie, otrzymała od Elżbiety II medal Royal Victorian.

Elżbieta II znana jest ze swojego zamiłowania do doceniania pracowników. Mimo że brytyjska królowa nie należy do grona wylewnych monarchów, z całą pewnością potrafi docenić lojalnych pracowników.

Z końcem 2020 roku Pałac Buckingham opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej listę osób, które otrzymały odznaczenie z ramienia królowej Elżbiety II. Wśród nich znalazła się Polka.

Pośród aż 1239 osób, uhonorowanych medalem Royal Victorian znaleźli się m.in. kierowca F1 Lewis Hamilton, który oficjalnie otrzymał tytuł szlachecki. 35-letni sportowiec wkupił się w łaski Elżbiety II, po raz siódmy wygrywając mistrzostwa świata Formuły 1.

Hamilton wyrównał w ten sposób rekordowe osiągnięcia swojego niemieckiego rywala, Michaela Schumachera, który jest czwartym kierowcą Formuły 1, posiadającym oficjalny tytuł szlachecki. Wcześniej zdobył go Jack Brabham, Stirling Moss i Jackie Stewart.

Na niebie już niedługo zagości Lodowy Księżyc. Zjawisko bez problemu dostrzeżemy gołym okiemNa niebie już niedługo zagości Lodowy Księżyc. Zjawisko bez problemu dostrzeżemy gołym okiemCzytaj dalej

Elżbieta II doceniła aż 1239 osób

Na liście aż 1239 osób, które w ubiegłym roku zostały wyróżnione przez Elżbietę II, znalazły się również: aktorka Sheila Hancock, muzyk Craig David i piłkarz Jimmy Greaves. Wszyscy zostali utytułowani Orderem Imperium Brytyjskiego.

W 2020 roku nie zabrakło miejsca na nagrody dla osób, które walczyły na pierwszej linii frontu z COVID-19. Elżbieta II postanowiła obdarować pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz osoby z opieki społecznej. Wszyscy ci, którzy pomagali w zwalczaniu koronawirusa, zostali uhonorowani przez swoją królową.

Pośród wszystkich tych, którzy dbali o spokój w Wielkiej Brytanii, nie mogło zabraknąć aktywistki Anne Baker. 106-latka pomagała zbierać fundusze na fundację, której celem jest zwalczanie przemocy wobec młodzieży. Królowa Elżbieta nie pozostawiła 106-latki bez honorowego tytułu. Z pewnością doceniła jej zaangażowanie w życie społeczne.

Elżbieta II

Na liście przyznawanych orderów znajduje się Polka

Na liście osób, które otrzymały odznaczenie z ramienia Elżbiety II znalazła się również Polka. Nasza rodaczka, Agnieszka Monika Kosterska została odznaczona. Elżbieta II podarowała jej medal Royal Victorian. Rzeczone odznaczenie zostało ustanowione w 1896 roku przez królową Wiktorię. Medal przyznawany jest za wzorową służbę dla rodziny królewskiej.

Agnieszka Monika Kosterska od lat pracuje dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Obecnie zatrudniona jest w rezydencji Wren House na terenie Pałacu Kensington w Londynie. Tam obejmuje stanowisko pomocy gospodyni. Polka pracuje w domu, w którym na co dzień przebywa książę Edward, kuzyn Elżbiety II.

Order dla Polki

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł