Folia biodegradowalna może zastąpić tradycyjne plastikowe opakowania
Fot. unsplash.com/@pafuxu
Autor Kamila Krótka - 25 Czerwca 2020

Przełom w ochronie środowiska, powstał ekologiczny produkt, który odmieni świat. I można go wykonać samodzielnie

Folia od lat spędza sen z oczu ekologów. Wydaje się, że po raz pierwszy udało się wypracować ekologiczne rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno użytkownikom, jak i wielbicielom czystego środowiska.

Folia biodegradowalna to jeden z pomysłów na złagodzenie skutków konsumpcyjnego stylu życia i nadużywania tworzyw sztucznych. Być może zajmie ona miejsce tradycyjnej folii i plastikowych pudełek.

Zrywajcie chodniki, sadźcie rośliny. Niezwykła propozycja władz miasta RotterdamZrywajcie chodniki, sadźcie rośliny. Niezwykła propozycja władz miasta RotterdamCzytaj dalej

Folia z bulwy manioka

Koncept ekologicznego produktu stworzył projektant Amogh Jadhav. Biodegradowalna folia wykonana jest ze skrobi bulwy manioka – warzywa popularnego głównie w Ameryce Południowej i Środkowej. Jej główną zaletą jest biodegradowalność - folia nadaje się do użytku również po zużyciu. Produkt pod wpływem wilgoci rozpuszcza się w kilka dni, po czym można go wykorzystać np. jako nawóz do roślin.

Folia biodegradowalna i jej zastosowanie

Folia biodegradowalna i jej zastosowanie

Funkcjonalność ekologicznej folii

Folia jest też rozciągliwa i plastyczna. Dzięki tej drugiej właściwości produkt może przybierać konkretne kształty (np. miski czy naczynia), a następnie wracać do swojej pierwotnej formy.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Projektant zwraca też uwagę na to, że już za jakiś czas wszyscy będą mogli wykonać ekologiczną folię w swoim domu. Potrzebna nam będzie jedynie woda i skrobia… i to nawet z ziemniaka!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: swiatoze.pl

Następny artykuł