Wybory prezydenckie w Polsce
Fot. Unsplash / Arnaud Jaegers
Autor Bartosz Wróblewski - 28 Czerwca 2020

Polacy ruszyli do urn, długie kolejki przed lokalami. Doskonała frekwencja wyborcza

Państwowa Komisja Wyborcza podała pierwsze wyniki frekwencyjne dzisiejszych wyborów prezydenckich. Są bardzo obiecujące, kolejki przed niektórymi lokalami są imponujące.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak przekazał pierwsze informacje na temat frekwencji, która do południa wyniosła aż 24,08 proc. To lepszy wynik od frekwencji o tej samej porze w wyborach prezydenckich i parlamentarnych w latach 2010, 2015 i 2019.

Genialna wiadomość dla rodziców. Rząd podjął decyzjęGenialna wiadomość dla rodziców. Rząd podjął decyzjęCzytaj dalej

Obiecująca frekwencja

Według szefa PKW kolejki wynikają nie tylko z dużej frekwencji. - Na pewno wpływ mają na to zaostrzone procedury sanitarne, dodatkowo więcej osób może chcieć oddać głos rano, ponieważ później może być wysoka temperatura - powiedział Sylwester Marciniak, cytowany przez Onet.

Szef Państwowej Komisji Wyborczej zaznacza, że ograniczenia sanitarne ze względu na epidemię koronawirusa wpływają szybkość oddawania głosu, która jest znacznie mniejsza niż zazwyczaj.

PKW zwróciła uwagę członkom obwodowych komisji wyborczej, że na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym może przebywać maksymalnie jedna osoba na cztery metry kwadratowe. Z wyjątkiem członków komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych, międzynarodowych, a także gospodarza lokalu wyborczego.

Frekwencja w czasach zarazy

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Kolejki do urn wyborczych i pierwsze frekwencyjne wyniki z południa pozwalają przypuszczać, że frekwencja w tych wyborach może okazac się rekordowa. Głosowanie w pierwszej turze wyborów powinno zakończyć się o godzinie 21:00, kiedy mają zostać zamknięte lokale wyborcze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Następny artykuł