Rząd podjął decyzję w ważnej dla Polaków sprawie
Fot. KPRM/ Krystian Maj
Autor Bartosz Wróblewski - 26 Czerwca 2020

Genialna wiadomość dla rodziców. Rząd podjął decyzję

Rząd od początku epidemii stara się ulżyć rodzicom, którzy zostali zmuszeni do pracy zdalnej lub pozostania w domach ze swoimi dziećmi i opieki nad nimi. Kolejne świadczenia na ich rzecz zostały właśnie przedłużone.

Rząd monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju i podejmuje decyzje na bieżąco. W związku z wciąż dużą liczbą zakażeń wypłacanie ważnych dla rodziców świadczeń przedłużono właśnie do 12 lipca.

Nikotyna pomaga w walce z COVID-19? Nowe ustalenia naukowcówNikotyna pomaga w walce z COVID-19? Nowe ustalenia naukowcówCzytaj dalej

Rząd przedłuża wypłaty zasiłku

Rząd przedłużył wypłaty zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie, czyli do 12 lipca. To świadczenie dla rodziców opiekujących się dziećmi.
Dodatkowy zasiłek obejmuje wszystkich rodziców dzieci do lat 8 za sprawą ustawy o tarczy antykryzysowej 4.0. Jest wypłacany od marca tego roku, kiedy zamknięto szkoły, przedszkola i żłobki.

Przysługuje na okres pandemii koronawirusa, w przypadku, gdy żłobek, klub dziecięcy, przedszkole czy inna placówka nie może zapewnić opieki z powodu ograniczeń w funkcjonowaniu tych placówek w związku z COVID-19 lub jeżeli rodzice mimo otwarcia placówki nie będą mogli posłać do niej dziecka. Obejmuje także osoby objęte ubezpieczeniem społecznym rolników.

Zasiłek opiekuńczy można otrzymać na mocy ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Zgodnie z jej przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego oraz inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19 nad dziećmi do lat 8.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

Źródło: Money.pl

Następny artykuł