Gdańsk się zazielenia
Fot. facebook.com/pg/GZDiZ
Autor Kamila Krótka - 13 Lipca 2020

Skrzynki z ziołami na ulicach Gdańska. Można się częstować

Gdańsk staje się coraz bardziej zielonym miastem. To zasługa nie tylko pory roku, lecz także władz miasta, zarządów zieleni i lokalnych wspólnot. Mieszkańcy mogą na tym tylko skorzystać, a inne miasta mają szanse pójść śladem Trójmiasta.

Gdańsk zachęca mieszkańców do częstowania się ziołami, które zostały posadzone w samym centrum. Dzięki temu w gęsto zabudowanej części miasta pojawiło się więcej zieleni, z której wszyscy mogą korzystać.

Niesamowity duet, śpiewa razem z krową. Jest wideoNiesamowity duet, śpiewa razem z krową. Jest wideoCzytaj dalej

Gdańsk na zielono

W centrum Gdańska pojawiły się skrzynki z ziołami. Można je znaleźć w dwóch miejscach: przy ulicy Grobla IV oraz Za Murami. Znajduje się tam łącznie 27 skrzynek.

Projekt nazywa się “Miejskie Farmy w Gdańsku”, a jego założeniem jest zachęcanie jak największej liczby mieszkańców do uprawiania ziół na balkonach i w małych, przydomowych ogródkach. Powstał z potrzeby pielęgnacji roślin, nawet tych znajdujących się w środku miasta.

Ziołowe skrzynki w środku miasta

Skrzynki podzielono według kategorii. W części kulinarnej zasiano m.in. oregano, bazylię, koper, lubczyk i truskawki. Jeśli chodzi o kompozycję leczniczą, znajduje się w niej czystek, mięta, szałwia oraz hyzop. Natomiast w skrzynce służącej do aromaterapii można znaleźć lawendę, szałwię i melisę.

Twórcy projektu zachęcają do korzystania ze skrzynek, zapewniając, że uszczykiwanie roślin jest wręcz wskazane do ich rozrostu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje

- Zioła z farmy miejskiej? Czemu nie? Świeże zioła z własnego balkonu czy tarasu, a nawet z parapetu kuchennego bez wątpienia dodają smaku i kolorytu każdej kuchni. Tym, którzy nie zdążyli zaopatrzyć się do obiadu w żywe, pachnące, zielone listki, idziemy z pomocą. Śmiało możecie częstować się naszymi plonami z dwóch miejskich farm. Jak do nich trafić? Znajdziecie je po obłędnym zapachu… - czytamy na fanpage’u Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Gdańsk się zazieleniaGdańsk się zazielenia

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Można pomóc Kamilowi S. i pumie Nubii. W sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy
    2. Serwery podczas Ubisoft Forward nie wytrzymały. Producent uspokaja
    3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
    4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
    5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
    6. Tajemnicza nagła śmierć słynnego sportowca. Niedawno odniósł życiowy sukces, miał tylko 30 lat

źródło: f5.pl

Następny artykuł