Jelenie w japońskim parku Nara, wśród kwiatów wiśni
Fot. instagram.com/geoguedes/
Autor Olga Szmańda - 12 Lipca 2020

Jelenie relaksują się wśród kwitnących wiśni w Japonii. Wyglądają jak z baśni. Wspaniałe wideo

Dzięki panującym obostrzeniom natura zaczęła odżywać. W Japonii nawet jelenie odważyły się wyjść do miast, zbliżyć się do obecnie mniej aktywnych ludzi. Opustoszałe ulice sprawiły, że zwierzęta można spotkać w niektórych miastach. Są nawet takie, które odważyły się na "pikniki" w parkach pełnych kwitnących wiśni.

Ludzie na całym świecie zostali zmuszeni do tego, by zwolnić i zastanowić się nad swoim życiem. I kiedy tak większość przedstawicieli naszego gatunku zamknęła się w domach lub innych bezpiecznych schronieniach, coraz śmielej zaczęły sobie poczynać zwierzęta. Na przykład jelenie, które chętniej niż kiedyś opuszczają lasy i zapuszczają się do parków. A w japońskich parkach, pełnych kwitnących wiśni, wyglądają po prostu nieziemsko.

Ania z Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na InstagramieCzytaj dalej

Natura wiśni urzeka także jelenie

Natura Japonii uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Setki osób odwiedzają ten kraj nie tylko dla kultury i sztuki, lecz także po to, by podziwiać jego przyrodę. Jednym z często odwiedzanych miejsc jest Nara, dawna stolica Japonii. To miejsce kwitnie różowymi kwiatami wiśni i otaczają je niesamowite historyczne świątynie. Jednym z fotografów przebywających niedawno w Nara był Kazuki Ikeda. Jego zdjęcia zachwyciły internautów z całego świata. Park, który sfotografował, powstał w 1880 roku, i jest w grupie najstarszych w Japonii. Położony u stóp Wakakusa, znajduje się na liście „Malowniczych Miejsc”, wyznaczonej przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii (MEXT).

Fotograf Ikeda udał się do parku Nara w celu zrobienia sesji ślubnej. Jego oczom ukazały się spokojne, piękne i relaksujące się zwierzęta. Postanowił więc zrobić im zdjęcia. To one skradły uwagę, a nie młoda para. Jego filmik podbił internet i rozczulił setki tysięcy ludzi. Tak pięknie pokazana natura zdarza się wyjątkowo rzadko. Dzięki fotografowi można było przez chwilę poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca.

Święte jelenie

W samym parku żyje więcej niż 1200 gatunków jeleni wschodnich oraz 1700 gatunków wiśni. Jeleń wschodni według kultury japońskiej uważany był kiedyś za zwierzę święte. Symbolizował nawet jednego z bogów: Takemikazuchi-no-Mikoto był przedstawiany na grzbiecie tego zwierzęcia. Te urocze stworzenia od dawna są w Japonii chronione. Za zabicie jelenia do 1673 roku groziła nawet kara śmierci.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda

W czasie II wojny światowej jelenie straciły przydomek świętych zwierząt. Nadal jednak znajdują się pod ochroną na terenie tego parku. Są wspaniale zorientowane w przestrzeni wspólnej dla nich i dla ludzi. Nie płoszą się na widok człowieka, potrafią z nimi współżyć. Podobno nauczone są pokłonu, by je karmić. Turyści parku mogą zaznajomić się z jeleniami właśnie poprzez rytuał ich karmienia. Zwierzęta chętnie podchodzą do ludzi i chcą z nimi przebywać. Park, który spowity jest pięknym kwiatami wiśni i zaludniony uroczymi zwierzętami, wywiera ogromne wrażenie na odwiedzających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
  2. Setki tysięcy klientów Biedronki padną z wrażenia. Niesamowicie zaskakujące rozwiązanie sprawi, że zakupy zmienią się nie do poznania
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Kamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawa

Źródło: healthyfoodhouse.com / codobrego.info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł