Jakub Kamiński zrobił niezwykłą rzecz. Chłopiec zaskoczył wszystkich, którzy nie wierzyli w jego siły
fot. archiwum prywatne Pawła Kamińskiego
Autor Olga Szmańda - 9 Listopada 2020

Lekarze odradzali jej poród, ale postawiła na swoim. Lata później Kuba zdumiał rodzinę niesamowitym wyczynem

Jakub Kamiński nie miał się narodzić. Jego matce mówiono, że kobieta po 40-stce nie wyda na świat zdrowego syna. Mimo to pani Kamińska nie zgodziła się i walczyła o swoją ciążę. Udało się i urodziła syna. Lata później jej wyczekiwana pociecha odnosi sukcesy w piłce nożnej. Nikt nie spodziewałby się, że chłopak ze zwykłego domu zrobi taką karierę.

Jakub Kamiński to młody dobrze zapowiadający się piłkarz. W pokoju jego mamy do tej pory stoi zdjęcie małego Kuby. Niedawno młody chłopak zadebiutował w Ekstraklasie. Nikt nie spodziewał się, że może dojść tak daleko.

Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?Czytaj dalej

Jego pierwszy mecz w reprezentacji niestety nie odbył się z udziałem mamy, która usilnie walczyła o życie dziecka. Kobieta patrzy jednak na swojego syna z nieba a Jakub Kamiński szczerze w to wierzy. Wie, że była dla niego ogromnym wsparciem.

Teraz 18-letni pomocnik Lecha Poznań otrzymał niezwykłą szansę i dostał powołanie do meczu reprezentacji Polski z Ukrainą, który odbędzie się 11 listopada. Na dodatek zawalczy również w rozgrywkach z Włochami 15 listopada i z Holandią 18 listopada 2020 roku.

- Kilka razy straciliśmy dziecko. Lekarze mówili, żebyśmy sobie dali spokój, ale się nie poddaliśmy. Narodziny Jakuba to cud - mówi Onetowi Sport tata piłkarza, Paweł Kamiński

Głównym motorem w życiu Jakuba Kamińskiego była jego zmarła mama. To ona zaprowadziła Kubę na pierwszy trening piłki nożnej. Niestety kobieta nie doczekała zobaczenia swojego syna w reprezentacji Polski. Mimo to, Jakub Kamiński wierzy, że jego ukochana mama patrzy na niego z nieba.

Krzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowziętyKrzysiek z zespołem Downa od dawna obala stereotypy. Teraz spełniło się jego największe marzenie, jest wniebowziętyCzytaj dalej

Jakub Kamiński - gwiazda, o którą walczyli rodzice

Mama Jakuba Kamińskiego sama związana była ze sportem. Połowę swojego życia spędziła na sali gimnastycznej. Matka chłopaka Jolka zaliczana jest do grona najlepszych zawodniczek w Polsce. Według opisów ojca piłkarza to właśnie jego żona była jedną z pierwszych, które skoczyły podwójne salto.

Paweł Kamiński tata piłkarza również zajmuje się gimnastyką. Jest akrobatą i przyjechał na Górny Śląsk z Podkarpacia. Tam studiował na AWF-ie. Poznał tam swoją żonę, która później została również jego trenerką. Para doczekała się wspaniałych synów. Jednak to Jakub Kamiński był ich oczkiem w głowie.

Lekarze odradzali pani Joli urodzenie Kuby. Twierdzili, że nie poradzi sobie w ciąży z chłopcem. Kobieta przeszła ciężką operację i poroniła kilkukrotnie przed narodzinami Jakuba. Kiedy w końcu okazało się, że będą mieli pierwszego syna przyszedł on na świat w piątym miesiącu i żył jedynie minutę.

Ania z Ania z "Daleko od szosy" skradła serca widzów. Co dziś słychać u Ireny Szewczyk?Czytaj dalej

Mimo to uparta mama Jakuba Kamińskiego nie poddała się. Zaszła ponownie w ciążę w wieku 40 lat i urodziła syna Kacpra. Lekarze wiedzieli, że to cud i gratulowali kobiecie. Nie sądzili jednak, że jeszcze kiedyś urodzi drugie dziecko.

Dzisiaj grzeje:
1. “Największy majątek mam w klamkach”. Siostra Chmielewska szczerze o wychowywaniu syna i heroicznych wyborach
2. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
3. Niemcy wybili monetę na cześć Polaków. Symbolizuje ważne wydarzenie w historii naszego kraju

Później kolejna ciąża Joli Kamińskiej znacznie utrudniła życie rodziny. Okazało się, że tym razem znów napotkają komplikacje związane z ciążą i porodem. Para nie chciała znać prawdy. Wiedzieli, że zdecydują się na dziecko, które będzie zarówno zdrowe jak i chore. Dzięki zaangażowaniu Joli na świat przyszedł Kuba. Cały i zdrowy. Tym samym Jola Kamińska wydała na świat nowy cud, który później okazał się jest jednym z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia.

Jakub Kamiński

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już w prehistorii istniała równość płci. Naukowcy mają konkretne dowody
  4. Urodziła się bez nóg, a dziś dokonuje niemożliwego. Przedstawiamy kobietę, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym
  5. Medyków zatrzymała awaria karetki. Wtedy do akcji ratunkowej wkroczył postronny mężczyzna
  6. Języki szczeniaków zmieniły kolor na różowy. Nagle było wiadomo, że doszło do zbrodni
  7. Od 9 lat owczarek niemiecki wyje ze smutku, wpatrując się w morze. Powód doprowadza do łez

Źródło: onet.pl

Następny artykuł