Jan Paweł II i tajemnica słów jego matki
fot. pixabay.com - jerycho1960
Autor Olga Szmańda - 19 Września 2020

Wzruszająca tajemnica z życia Jana Pawła II. Papież nigdy nie mówił tak o swojej matce

Jan Paweł II do dziś wspominany jest na całym świecie. Uwielbiany papież Polaków wiele lat po śmierci wzbudza zainteresowanie wiernych. Jego słowa i zaangażowanie w życie społeczne całego świata do teraz inspiruje nowe pokolenia. Historia życia Jana Pawła II znana jest wszystkim od podszewki. Mimo to święty nie zdradził przez lata wielu tajemnicy dotyczących jego rodziny. Jego matka, Emilia Wojtyła przez wiele lat owiana była tajemnicą. Dopiero teraz na jaw wyszły wzruszające fakty z życia kobiety, która urodziła ukochanego papieża miliona Polaków.

Jan Paweł II został papieżem w 1978 roku. Święty piastował stanowisko 6-tego Suwerena Państwa Watykańskiego do 2005 roku. Po jego śmierci wielu wiernych przez lata opłakiwało odejście ukochanego papieża. Do dziś wspominany jest przez globalne media, jako jeden z najbardziej odpowiednich na rzeczone stanowisko. Historia życia Jana Pawła II niejednokrotnie opisywana była w literaturze i kulturze. Ku czci wielkiego Polaka powstała niezliczona ilość filmów i produkcji telewizyjnych. Główni odtwórcy ról, którzy grali papieża Polaka do dziś kojarzeni są z wcieleniem się w legendę kościoła katolickiego. Zmarły zaistniał w świecie duchowym i zapisał się na kartach historii wieloma chrześcijańskimi gestami. Po ponad 15 latach od jego śmierci, nadal budzi niemałe zainteresowanie mediów i wiernych.

Panna młoda w dniu ślubu zdecydowała się na kontrowersyjne zachowanie. Nagranie zszokowało internautówPanna młoda w dniu ślubu zdecydowała się na kontrowersyjne zachowanie. Nagranie zszokowało internautówCzytaj dalej

Matka papieża Emilia Wojtyła, nie była opisywana przez współczesne i ówczesne media. Papież wypowiadał się w ciepłych słowach o swojej rodzinie, mimo to nie zdradzał żadnych głębszych szczegółów. Kiedy Karol Wojtyła miał dziewięć lat jego mama zmarła. Bardzo młody wiek chłopca nie dał mu spędzić należytej ilości czasu ze swoją ukochaną rodzicielką. Mimo to kobieta spełniła swój obowiązek i zaszczepiła młodemu Karolowi miłość i oddanie religii. Jan Paweł II za życia nie wspominał zbyt często o kobiecie. Jednak lata po jego śmierci ukazała się wzruszająca tajemnica. Matka papieża zrobiła przed śmiercią wspaniały gest.

Jan Paweł II i jego matka Emilia Wojtyła

Emilia Wojtyła odeszła z życia papieża przedwcześnie. Nie dziwi więc fakt, że niewiele wiadomo o niej samej. Zostawiła chłopca, gdy ten miał dziewięć lat. Niestety wspólne życie matki i syna zakończyło się szybko. Dlatego też nie zachowało się zbyt wiele wspólnych fotografii, na których Karol Wojtyła jest w objęciach swojej mamy. Jan Paweł II do końca swojego życia nie mógł uporać się z przedwczesną śmiercią mamy. Z tego powodu też nie wspominał kobiety zbyt często. Dopiero teraz po ukazaniu się książki “Matka Papieża” napisanej przez Milenę Kindziuk, wierni mogą dowiedzieć się więcej o kobiecie.

Autorka zebrała stare zdjęcia i dokumenty z dzieciństwa Karola Wojtyły. Kobieta znalazła również dawne przedmioty osobiste, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Wtedy też na światło dziennie wyszła tajemnica skrywana przez Emilię Wojtyłę. Dzięki poszukiwaniom pisarki, czytelnicy mogli dowiedzieć się, że matka papieża pochodziła z dobrze sytuowanej rodziny. Jej rodzicami byli siodlarz i gospodyni domowa. Dzięki książce i umieszczonych w niej zdjęciach można określić Emilię Wojtyłę jako dziewczynę z dobrego domu. Jej marzeniem było założenie rodziny i stworzenie szczęśliwego związku. Mając 22 lata wyszła za mąż za Karola Wojtyłę, który był żołnierzem Armii Austro-Węgier. Ich pierwszym dzieckiem był Edmund. Mimo to niewielu wie, że Jan Paweł II miał również siostrę. Rodzice nazwali ją Olga Maria, dziewczynka urodziła się w 1916 roku i była dziesięć lat młodsza od Edmunda. Niestety mała pociecha po przyjściu na świat zaczęła się dusić. Wtedy Olga Maria odeszła ze świata, a matka papieża zdążyła jedynie ochrzcić dziecko za pomocą wody. Kobieta przeszła w swoim życiu najgorszą tragedię jaka może spotkać matkę. Mimo to nie poddała się i chciała dalej budować swoją rodzinę razem z mężem. Kiedy okazało się, że jest w ciąży z przyszłym papieżem, lekarze namawiali ją do aborcji ze względu na zagrożoną ciąże. Emilia nie zrezygnowała jednak z noszenia pod sercem swojego syna. Dzięki swojej wytrwałości urodziła syna. Przyszłego papieża Polaka, który zapisał się na kartach historii Kościoła Katolickiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmuje
2. Mini boksery na sprzedaż. Właściciele piesków mogą się zdziwić, to oszustwo
3. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia

Według autorki książki matka Jana Pawła II już wtedy wiedziała, że czuwa nad nią wyższa siła. Karol Wojtyła przyszedł na świat przy dźwiękach litanii ku czci Matki Bożej, którą usłyszeć można było z pobliskiego kościoła. Emilia wiedziała i czuła, że nowonarodzony syn zmieni świat. Kobieta była przekonana o sile jaką reprezentuje jej syn. Mimo, że nie doczekała wspaniałego momentu wejścia Jana Pawła II na Tron Piotrowy, zawsze była w sercu Karola Wojtyły i czuwała nad nim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny od trzech tygodni nie miał nic w ustach. Na ulicy dostrzegł go tancerz, który wywrócił jego życie do góry nogami
  5. Niezawodny trik na rosół naszych babć. Ten sposób zwali wszystkich z nóg
  6. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę

Źródło: wiesz.io

Następny artykuł