Wielki Finał programu "Jeden z Dziesięciu"
Fot. stanley / YouTube
Autor Kamila Krótka - 13 Grudnia 2020

Ekscytujące starcie geniuszy w finale “Jeden z Dziesięciu”. Widzów po prostu wbiło w fotele

Program “Jeden z Dziesięciu” ponownie zszokował widzów Telewizji Polskiej. Tak spektakularnego finału Polacy nie mieli okazji podziwiać już bardzo długo. Zwycięzcą historycznej edycji teleturnieju został pan Piotr Bruc i zrobił to w mistrzowskim stylu.

Finał 122. edycji programu “Jeden z Dziesięciu” już za nami. Pan Piotr Bruc pokonał panią Jolantę Syganiec, o której pisaliśmy ostatnio. Uczestniczka zachwyciła nas swoją wiedzą - nie było jej równych. Aż do piątku!

Starcie geniuszy w “Jeden z Dziesięciu”

Pan Piotr Buc i pani Jolanta Syganiec stoczyli walkę, która przypominała starcie na śmierć i życie. W finale 122. edycji programu nie zabrakło emocji. Te stale nam towarzyszą, bo spotkanie osób z taką wiedzą zdarza się nieprawdopodobnie rzadko.

Piotr Buc w finałowym odcinku “Jeden z Dziesięciu” uzyskał 836 punktów, pokonując równie genialną Jolantę Syganiec i zajmując tym samym drugie miejsce na podium najwyższych wyników w historii programu.

Na początku to pani Jolanta wydawała się faworytką, ostatnie starcie wyłoniło innego zwycięzcę. Wspólnymi siłami udało im się jednak wyeliminować trzeciego finalistę - pana Piotra Konsika, który zdobył 132 punkty.

W poprzednich odcinkach uczestniczka zdobyła 493, a uczestnik 473 punkty. Taka punktacja pozwoliła im wejść do emocjonującego finału programu “Jeden z Dziesięciu”.

Przepis na sukces zwycięzcy “Jeden z Dziesięciu”

Piotr Buc uzyskał przewagę nad panią Jolantą dzięki temu, że mógł jako pierwszy zadawać pytania samemu sobie. Wówczas uzyskał ogromną przewagę punktową, a gdy w końcu do głosu doszła uczestniczka, nie mogła go dogonić.

Dla pana Piotra nie był to pierwszy finał i pierwszy rekord. W Wielkim Finale programu prezentował swoją wiedzę już trzeci raz. Co według zwycięzcy pozwala na taki sukces? Trzeba tylko “upodobnić się do "gąbki" i chłonąć wszelką wiedzę całym ciałem” - czytamy na oficjalnej stronie “Jeden z Dziesięciu”.

Pan Piotr zdradził również, że nie potrafi żyć bez “ zdobywania wiedzy (często nawet zupełnie niepotrzebnej)”, a jego największe wyzwanie “jeszcze nadejdzie”.

Na oficjalnym profilu na Facebooku programu “Jeden z Dziesięciu” pojawiły się setki komentarzy. Internauci są pod wrażeniem spektakularnego finału: “To więc tak wygląda wujek Google”, “Pan Piotr to wujek Google, a Pani Jolanta to ciocia Wikipedia”, “Pytania były trudne. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Gratulacje dla Pana Piotra za niesamowity wynik oraz dla Pani Jolanty za determinację w drodze do celu!” czy “Fantastyczny odcinek pełen zwrotów akcji. Pan Piotr zasłużenie zwyciężył i wielkie brawa dla niego. Jednak Pani Jola pozostanie w mym sercu na zawsze”.

ZOBACZ TO WYJĄTKOWE WIDEO:

Miała sprzedać dom. Rano obudziła się milionerką i zmieniła zdanieMiała sprzedać dom. Rano obudziła się milionerką i zmieniła zdanieCzytaj dalej

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

źródło: plotek.pl / jedenzdziesieciu.tvp.pl / https://www.facebook.com/jedenzdziesieciu

Następny artykuł